Rychle / jednoduše / zdravě

Snídaně a svačinky

Když je chuť na něco sladkého, dopřejte si takovou variantu, která vašemu tělu zároveň dodá zajímavé spektrum živin. Sezamová pasta tahini spolu s medem udělá luxusní dezert jak z obyčejného jogurtu, tak ovoce.
Když máte k dispozici dobrého uzeného lososa a zralé avokádo, tak není třeba vymýšlet nic dalšího. Extra chuti však docílíte pomocí zakysané smetany vyladěné o čerstvou citrónovou šťávu ... Společně s žitným chlebem skvělá snídaně.
Inspirace na sladkou a praktickou svačinu na cestu. Ne každý moučník a každé ovoce se totiž hodí do krabičky :) Domácí tvarohová bábovka a čerstvé české ovoce jsou prověřenou variantou.
Hummus je dip z cizrny, který můžete běžně koupit, nebo si ho jednoduše vyrobit doma. Kromě jiného se perfektně hodí do krabičky jako zdravá svačinka kamkoliv s sebou...
Vaječné muffiny jsou velmi praktickým nápadem na snídani do krabičky. Jejich příprava je supersnadná, výsledek supervýborný :)
Dopřejte si během chvíle úžasnou snídani v podobě těchto lívanců, jejichž základ tvoří banán. Jsou samy o sobě dostatečně sladké, nemusíte tak přidávat žádný další cukr.
Inspirace na snídani s nízkým glykemickým indexem. Obsahuje dostatek vlákniny, bílkovin a zasytí na několik hodin.
Klasické palačinky znají všichni. Mléko, vejce, bílá mouka. S palačinkami se ale dá všelijak vyhrát. Třeba do těsta nastrouhat jablka a přidat skořici. Je to výborné!
Tyto cookies jsou jedinečné v tom, že jsou obalené v sezamu, který získá po upečení báječnou "opraženou" chuť a také v tom, že nejsou tvrdé. S jogurtem a ovocem jsou proto ideální ke svačince nebo snídani.