Rychle / jednoduše / zdravě

Hlavní jídla

Sezóna cuket se blíží, bude se tedy hodit každý rychlý a osvědčený recept, jak je zužitkovat. V tradičním slaném koláči quiche jsou cukety perfektní.
Jsou jídla, která večer uvaříte a můžete si je rovnou připravit do krabičky na druhý den k obědu. Ideální a vděčnou ingrediencí je bulgur, který můžete zkombinovat s dobře ochuceným kuřecím masem a sladkou kukuřicí.
Italové milují tento jednoduchý recept. Pasta con pomodorini e ricotta! Skvělá chuť marinovaných sladkých rajčátek s čerstvou ricottou a bylinkami je prověřená :)
Zeleninové placičky jsou obecně vděčnou záležitostí. Když jsou navíc jednoduché a z ingrediencí, které máme vždy po ruce, je to paráda! Do krabičky na cestu jsou jako dělané.
Když se spojí krémová máslová chuť s parmezánem a tou správnou rýží připravenou "al dente", zjistíte, že v jednoduchosti jídel je krása.
Co do krabičky na oběd s sebou, aby to neteklo a aby se to dalo jíst i studené? Co třeba křupavé celerové řízečky s lehkým těstovinovým salátem...
Když máte to správné koření, můžete si doma snadno vykouzlit toto vynikající vegetariánské indické jídlo.
Špenát patří mezi nejvýznamnější listovou zeleninu. Jeho výhodou je snadná a rychlá příprava. Česnek a ricotta mu dodají ten správný šmrnc.
Dhal je velmi vděčný, jednoduchý a chutný způsob, jak do jídelníčku zařadit luštěniny a zeleninu. Začněte třeba s čočkou a rajčaty.