Rychle / jednoduše / zdravě

Sněžný muž Hugo a sněžný ježek

Kmín platí za klasické české koření, můžete ho ale použít i na tvoření s dětmi. Zabavíte je a díky drobení kmínu procvičí jemnou motoriku.
Výtvarka sněžný muž z kmínu

Doma občas něco vyrábíme, abychom se zabavili. Někdy jsou prázdniny, někdy zavřou školku, někdy venku prší, někdy jsou děti nemocné, tak je výtvarná činnost skvělou zábavou, po které navíc zůstane pěkný výkres či výrobek a děti se z něj pak mohou následně těšit. Většinou stačí mít nůžky, papír, lepidlo a pak něco speciálního, co tvoří podstatu celého díla. Tentokrát padla volba na kmín. Sněžný muž z kmínu je „známou“ záležitostí, my jsme si ještě přidali sněžného ježka :-)

Hugo, sněžný muž

Budete potřebovat

  • Kmín celý
  • Bílý papír – ideálně čtvrtku
  • Vodovky nebo pastelky
  • Lepidlo – Herkules, dá se nalepit i pomocí klovatiny
  • Štětec – na nanesení lepidla (ale šlo by „namatlat“ i bez štětce)
  • Tmavou fixu na nakreslení Huga a ježka

Postup

  1. Na bílou čtvrtku nakreslete obrys sněžného muže Huga, v případě větší čtvrtky se na obrázek vejde i jeho kamarád. U nás to byl sněžný ježek :-))
  2. Kolem sněžného muže nakreslete hory. Pastelkou, lépe vodovkama.
  3. Hugovi nakreslete obličej třeba výraznou fixou a pomocí štětce rozetřete lepidlo po celém těle.
  4. Pak už jen postupně pomocí prstů sypejte kmínem, až bude jeho kožich dle vašich představ.

INFO

Logiku ježka v mrazivých horách neřešte. Je to přece sněžný ježek a věřte, že ten toho vydrží fakt hodně. Navíc fakt, že se ježci vyskytují v horách dokazuje básnička, kterou jsem se naučila jako malé dítě.

„Na vrcholu Sněžky
pochodují.. ježky,
musejí jít pěšky,
jak je život těžký...“
;-)

Hezkou zábavu s kmínem!

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?