Rychle / jednoduše / zdravě

Babičky a dědečkové to myslí dobře

Co dobrého dávají prarodiče Vašim dětem?
Svačina pro děti

Dneska mě zahřála u srdce jedna situace. Můj táta se chystal s mými dětmi ven. Já je oblékala, on něco připravoval v kuchyni. Po chvíli si všimnu připraveného balíčku s ovocem. Pomeranč a nakrájené jablko. Půlka jablíčka se slupkou a půlka bez slupky pro mladší dceru.

Byl to pro mě impuls napsat následující řádky...

Zdravá svačina pro děti

Tátu by nenapadlo vzít dětem s sebou ven třeba nějakou sladkost. Ne, že by děti nedostávaly občas nějaké pamlsky, je to ale něco "navíc". Sladkost není svačina. Ovoce, zeleninu, či domácí bábovku nemůžeme nahrazovat gumovými bonbóny a tatrankami.

Mám to štěstí, že mí rodiče naslouchají a respektují. Věří tomu, co jim říkám.

Chtějí pro svá vnoučátka to nejlepší a dobře pochopili, že radost jim mohou udělat třeba i malinami.

V dnešní době ale nejsme schopni ovlivnit úplně všechno. Děti dostávají sladkosti mimo domov, na oslavách ve školkách, v některých dokonce bonbón pod polštář za to, že spaly nebo si uklidily hračky.

Je toho ale spousta, co ovlivnit můžeme.

Hlavní je nestěžovat si, ale jednat. Zdraví mají děti jenom jedno. Čím dál více jich navíc trpí nadváhou. Neládujme do nich zbytečné sladkosti, průmyslové pochutiny. Na dětech se v dnešní době dobře vydělává ...

Podstatné je, aby rodiče drželi "za jedno" a společně pak vysvětlili starší generaci, co si přejí a proč.

Tady nejde o špatnou značku bublifuku, tady jde o výživu, která je jedním ze zásadních faktorů ovlivňujících zdraví.

Rodiče, buďte strůjci zdraví svých dětí, nastavte si vlastní pravidla a "bojujte" o své právo rozhodovat o tom, co všechno a jak často bude Vaše dítě jíst...

Všichni přeci pro ně chceme "to nejlepší"...

Kamila

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

janečka
Bydlíme v rodinném domku s manželovými rodiči(i když každý v jiné bytové jednotce)ale synci 8 a 12 let od mala často navštíví babičku protože má vždy připravené mlsky (ty nezdravé ovšem)...dokonce má v kuchyni nad stolem košíček a v něm vždy nějaký oplatek či čokoládu...já z toho "rostu"tolikrát jsem ji vysvětlovala,že pak kluci nechcou jíst normální jídlo,když si zaplňují žaludek takovými nezdravými věcmi...ne ona si říct prostě nedá...už jsem ji to sladké i schovala ale nic nepomohlo...ten mladší je hubeňoučký,tak si babička myslí,že podáváním sladkostí přibere na váze..jenže marně ji můžu vysvětlovat,že v tom nejsou žádné výživné složky...no je to ta stará generace,která to myslí s vnoučky sice dobře,ale...jenže znám i lidi z té generace,kteří se stravují zdravě,přemýšlí o zdravých věcech a neberou to tak,jak to bylo kdysi...
Kamila (varilamysicka)
Janečko, díky za názor :-) Je pravda, že hubené dítě nelze vykrmit sladkostmi, to je určitě nesprávná cesta :-( Je pravda, že čím víe mají děti pochutin, tak pak odmítají to, co by bylo dobré, aby jedli ... Tak držím palce, aby se to zlepšilo!
Evka
také jsme ze začátku bojovali, ale důležité je vytrvat, nejhorší je že prarodiče nečtou složení (chápu) a myslí si, že když koupí tyčinku Pribináčka nebo Paulu z reklamy, že je to pro ně to nejlepší ... takže to člověk musí vysvětlovat nejen dětem ale i prarodičům :-) no a jelikož naše děti nejsou u prarodičů tak často, tak si říkám, že 1x za čas je to nezabije ... ještě je taková věta z dob dřívějších, že to děti vyběhají, tu když slyším tak rostu, protože ano pohyb je fajn, ale jde o návyky, běhat člověk nebude věčně ale jíst ano
tartar
...vy jste ale hvězdy :D
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?