Rychle / jednoduše / zdravě

Pekáč tří chutí

Jídlo z jednoho pekáče vždycky šetří čas. A to i ve chvíli, kdy má každý člen rodiny jiné požadavky.

Jídlo z 1 pekáče může mít mnoho chutí. Toto jsou zapečené brambory s kuřecím masem, zalité smetanou. Dětem jsem ale moc kořenit nechtěla, já tam zas nemusím to maso.

Vyřešila jsem to tedy tak, že jsem na dno pekáče vyskládala plátky brambor tlusté necelý centimetr. Na ně jsem do 1/3 pekáče rozložila kuřecí stehenní řízky ochucené výrazným kořením tandoori masala. Do prostředního pruhu jsem naskládala centimetrové plátky lahůdkového tofu, které je také možné ještě dochutit oblíbeným kořením. Poslední třetinu jsem nechala pro děti a zaplnila ji masem jen lehce osoleným.

Na to všechno jsem vyskládala další vrstvu brambor.

Na závěr jsem vše zalila smetanou. Pekáč jsem zavřela alobalem a dala péct na 200 stupňů na asi 70 minut.

Úplně nakonec jsem sundala alobal a pustila na 10 minut turbogril, který brambory opekl lehce do křupava.

Za 20 minut jsem měla jídlo v troubě a výsledkem potěšeny chuťové buňky všech členů rodiny :-)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Jarka
Dnes jsem měla skoro stejný nápad :) Použila jsem do vrstvy mezi brambory okořeněné kuřecí maso a červenou cibuli. Mám moc ráda jídla z jednoho pekáče.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?