Rychle / jednoduše / zdravě

Jak snadno vyčistit mikrovlnku zcela bez chemie

Návod na to, jak rychle jednoduše a ekologicky vyčistit mikrovlnnou troubu.
Čištění mikrovlnné trouby

V tuto chvíli se zde nebudu rozepisovat o tom, zda mikrovlnku doma mít či nemít, co v ní ohřívat můžeme a co naopak nikdy. Mikrovlnka je zkrátka v dnešní době skoro v každé domácnosti a používáním dostává její vnitřek občas pořádně zabrat. Třeba když chcete v rychlosti rozehřát trochu másla a pak se někde zapomenete. Ten výbuch stojí za to …

Občas může někoho u vás v domácnosti „něco napadnout“ a pak je zapotřebí zbavit mikrovlnku zápachu. Vystihuje to například tento komentář jedné maminky: „Já potřebuju vyčistit hlavně pach z mikrovlnky. Syn si dělal "nugetu" z čokolády a nějak nám skoro zhořel barák a ten smrad!!!! Ta vůně rozpečené umělohmotné krabičky a zhořené čokolády...“

No jo, chudák malej měl chuť na nugetu – roztomilé ;-)

V drogerii či supermarketech sice najdete různé speciální čističe, přesto existuje možnost, jak zcela jednoduše a rychle mikrovlnku pročistit a vydesinfikovat …

V hlavní roli je zde široce využitelný OCET, nic více, nic méně. Jak tedy na to?

Budete potřebovat

  • Hrnek vhodný do mikrovlnky
  • ½ hrnku vody
  • ½ hrnku octa

Postup

  1. K ekologickému vyčištění vnitřku mikrovlnky smíchejte ½ hrnku octa a ½ hrnku vody.
  2. Směs zahřejte v mikrovlnné troubě až k varu.
  3. Vařte několik minut na nejvyšší výkon.
  4. Opatrně vyndejte a troubu vytřete hadříkem.

Jednoduché, ekologické, efektivní a fungující :-)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Michaela
Dobrý den, mohu takto vyčistit i mikrovlnku kombinovanou s troubou??? Nestane se něco s topnou spirálou???
Kamila (www.varilamysicka.cz)
Michaela: S tímto typem trouby nemám zkušenost, ale když to vezmu logicky, tak ta mikrovlnka se vyčistí vlastně pomocí té vzniklé horké páry z hrnku, kdy ocet umocní ten celý efekt. Pára jako taková, která v mikrovlnce jinak běžně vzniká, by spirále určitě ublížit neměla a ocet podle mě také ne. Nejedná se o žádnou žíravinu :-) Za sebe bych se toho nebála, kdybych měla napoprvé strach, dala bych třeba méně toho octa.
Renča
Tak já jsem slyšela,že dát do hrnku vodu s půlkou citrónu a chvíli zahřívat,pak to pěkně půjde hadříkem setřít a citrón ji pěkně ovoní.:-)
Kamila (www.varilamysicka.cz)
Renčo, to je pravda, s citronem je to další varianta vhodná především pro ty, kterým by ten odér octa vadil. Pak to někdo praktikuje ještě s jedlou sodou.
Lucka
Dobrý den, přidávám se k vaší debatě.Ocet je nejlepší věc téměř na vše.Dříve jsem kupovala samé přípravky zbytečně drahé.Já ocet používám třeba do pračky dám program vyvářka a naliji celý litr octa.Pračka je jako nová.Dobrý je třeba na plasový odkapávač.Celý ho poliji a nechám do druhého dne,Jako nový.Používám ho i do prádla když peru super.Co mě napadá ocet s vodou na kuchynskou linku prima.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?