Rychle / jednoduše / zdravě

Jedinečný makový jogurt

Ptáte se, jestli čtete správně? Makový jogurt? ANO! A pěkně křupavý :-)
Mák

K domácí přípravě tohoto jogurtu mě inspiroval výrobek značky Ehrmann, který se prodává ve větší skleničce s příchutí mák – marcipán. Běžně kupuji jen bílé jogurty, ovocné skoro vůbec, když jsem ovšem zahlédla v regálu tento, jeho místo v nákupním vozíku bylo jisté. Rozhodla jsem se napodobit tento makový křupavý jogurt a vyrobit si ho doma.

Máte li chuť zkusit něco nového, jiného, tak směle do toho. Jogurt je nejen chutí výjimečný, ale i zdravý!

Budete potřebovat

  • Bílý jogurt
  • Mák celý (ne mletý)
  • Mleté mandle (ideálně i přírodní mandlovou esenci, pokud máte doma)
  • Citronovou šťávu
  • Sladidlo – použila jsem Agáve sirup, může být přírodní cukr, med apod.

Postup

  1. Množství ingrediencí si uzpůsobte podle oka. Rozmíchejte v jogurtu trochu mletých mandlí a přiměřené množství celého máku.
  2. Dle chuti doslaďte třeba medem, přírodním cukrem nebo agáve sirupem a na závěr dolaďte trochou citronové šťávy.
  3. Teď přijde to důležité. Jogurt nechte odležet v lednici. Pár hodin, klidně přes noc. Mák musí trochu změknout. Křupavý ale zůstane stejně.

Zajímavost o máku

Mák je nejvýznamnějším zdrojem vápníku. Již 100g máku obsahuje 1200 – 1400mg vápníku,což je až 12x více, než obsahuje kravské mléko.

Ten kupovaný marcipánovo-makový jogurt je fakt úžasný, když ho ale neseženete, můžete si vyrobit jeho domácí variantu, která tělu přinese mnoho prospěšných živin.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý jogurt

Mleté mandle a celý mák zamíchejte do bílého jogurtu.

 
Zdravý jogurt

Na obrázku je vidět agáve sirup, kterým jsem si jogurt osladila já.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Zuzana
Suhlas, jogurt s makom a marcipanom je super,maju v bille ako bio, myslim. Len ma odradza od castejsej kupy cukor :). Vyskusam radsej vas recept, mnam.
Tereza
Děkuji moc za nápad, tento jogurt poslední dobou nemůžu nikde sehnat a toto je ideální řešení.
Viola
Od výrobce Ehrmann výborný nápad, myslím, že jogurt s mákem nikdo jiný nenabízí, ale za sebe mám pocit, že dokud člověk vyloženě nekousne do zrníčka máku, tak vůbec nezjistí, že tam tahle příchuť je. "Na doma" zkuste variantu s už hotovým krémem "Makůvka". Viděla jsem ho zatím jen ve zdravých výživách (varianta Makůvka SladStar - s ječmenný sladem namísto cukru) anebo pak na dovolené ve Frýdlantu v COOPu (tady nabízeli ve variantě Makůvka třtinová - se třtinovým cukrem - tento druh nemělv jogurtu absolutně chybu). Anebo pak na stránce www.sladstar.cz , kde se dají oba objednat.
Zuzka
Dobrý den, a je možné mandle nahradit třeba vlašskými oříšky? Děkuji :)
Veru
Prave jsem vyzkousela. Mam jen mak mlety, tak jsem pouzila ten. Mandle jsem nastrouhala a sladila medem. Chut je naprosto uzasna!
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?