Rychle / jednoduše / zdravě

Špízy s kuřecím masem a kukuřicí

Špízy, které jsou zajímavé na pohled a obsahují krásně barevné ingredience. Šťavnaté kousky masa se střídají s křupavou zeleninou a chuťově atraktivním kukuřičným klasem. Namočte špíz do česnekového dipu, nebo si k němu dejte opečené brambory.
Špízy recept

 Ingredience

  • Kuřecí maso (Já jsem dala prsní řízky)
  • Barevná paprika
  • Malá tvrdá cuketa
  • Kukuřičný klas (předvařený)
  • Červená cibule
  • Olivový olej, sůl, pepř, oblíbené koření (Já jsem dala tandoori masala, může být grilovací atd.)
  • Špejle na špízy

 Postup

  1. Kuřecí maso nakrájím na kostky asi 2,5 až 3 cm a smíchám s olivovým olejem, osolím, opepřím a doladím oblíbeným kořením.
  2. Papriku nakrájím na kostky, cibuli na čtvrtky, drobnou cuketu na kolečka a předvařený kukuřičný klas na kolečka. Ten jde trošku ztuha.🙂
  3. Střídavě napichuji na špejle, vyskládám na plech vyložený pečícím papírem. Zacáknu olejem, opepřím a peču na 180 stupňů asi 25 minut do zlatova. Ke konci pečení někdy pustím gril...Hotovo!

☝️Chcete mít na špízu více masa? Tak zkuste tyto kuřecí špízy s tzatziky.🙂

Ať se vám špízy povedou!🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Kuřecí špízy recept

Kuřecí maso nakrájím na kostky a promíchám s olivovým olejem, solí, pepřem a oblíbeným kořením. Já jsem teď dala Tandoori masala.

 
Špízy se zeleninou

Tyto špejle jsou přímo určené na špízy. Jsou hrocené, mají špičku. Napíchala jsem na ně maso, červenou cibuli, malou tvrdou cuketu, papriku a kolečka předvařeného kukuřičného klasu.

 
Špízy s kukuřicí

Z jednoho špízu se nenajíte. Buď je třeba dát na porci 2, nebo brát špíz jako část jídla či chuťovku.

 
Špízy se zeleninou

Špízy peču na 185 stupňů do zlatova, asi 25 minut. Záleží na vaší troubě a velikosti kusů masa. Špízy je také možné chvíli péct a pak dát na program gril. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?