U smoothies je dobré, že do sebe dostanete mnohem víc, než kdybyste jednotlivě museli jíst ovoce a zeleninu. Navíc je to praktická volba pro lidi, kteří by chtěli jíst zdravěji, chroupání různých semínek, vloček a plodů jim ale nevyhovuje.
Do zimních smoothie se pak hodí přidávat koření, jako je zázvor nebo kurkuma a chilli.
Všechny ingredience nasypte do smoothie nutrimixéru a dohladka rozmixujte. Ihned konzumujte.
Musíte si najít takové kombinace chutí, které vám budou sednout a budete je dobře trávit. Dalo by se říct, že vše je povoleno. Přesto já osobně respektuji tato pravidla:
K pravidelné konzumaci vybírám suroviny dle ročního období (v zimě raději jablka než jahody apod.)
V zimě je dobré přidávat do smoothie zahřívací elementy jako je zázvor, skořice, hřebíček, chilli, kurkuma apod.
Smoothie do sebe “nekopnu”, nehltám, ale snažím se, aby chvíli zůstalo v puse, stačí ho trochu pokousat a spolknout. Trávit totiž začínáme už v ústech.
Složení smoothie volím podle toho, jaký mám zrovna cíl. Chci dodat energii? Nebo jen malou lehkou sváču? Potřebuji, aby mi smoothie nahradilo vydatnou snídani? Chci si smoothie sbalit na cestu nebo jej využít jako lehké jídlo před sportovní aktivitou?
Pohlídejte si množství. Smoothie koktejl je sice zdravý a nutričně bohatý, může ale být i velmi kalorický. Nebudete zdravější, když zhltnete celý půllitr 🙂
Smoothie mixér zvolte podle toho, co s ním plánujete. Ten můj zvládne úplně cokoliv včetně různých tvrdých semínek a vloček.
Smoothie koktejly považuji za jednu z nejlepších možností, jak tělo velmi efektivně obohacovat o široké spektrum živin. Děti si koktejly oblíbily i ke snídani, což jejich mamince ušetřilo mnoho práce a nervů 🙂
Sdílet recept myšičky na: