Malé děti, i ty větší, milují zmrzlinu, nanuky, a s tím zkrátka nic nenaděláme. Proč by taky? Zmrzlina je oblíbená osvěžující pochoutka a pokud máme nějakou kvalitní, není důvod si ji odpírat. Pokud vám jde o zdraví vašich dětí, máte dvě možnosti – z širokého sortimentu na trhu vybrat kvalitní výrobek, který není narvaný chemií, nebo dětem dělat domácí nanuky.
Pokud si chcete zmrzlinu spíše vyzkoušet, zkuste nejdříve z tohoto množství. Pro větší množství zmrzliny ingredience jednoduše zdvojnásobte.
(na menší množství dětem do formiček)
Výhoda této zmrzliny je ta, že ji můžete dát i malým dětem, jelikož neobsahuje nic závadného. Samozřejmě touto zmrzlinou nekrmte děti mladší jednoho roku, jelikož pro ně není vhodný tvaroh, med ani citronová šťáva. Pro malé děti můžete navíc použít bio domácí tvaroh a místo zakysané smetany třeba tučnější BIO jogurt.
Se zmrzlinou se dá různě experimentovat, rozmixovat do ní třeba jahody a udělat jahodového tvaroháčka. Chce to zkoušet, kombinovat. Mně se třeba NEosvědčila kombinace broskví a banánu.
Osladit zmrzlinu můžete nejen mletým cukrem, ale také medem, javorovým sirupem, sladem či sirupem z agáve.
Domácí zmrzlinu můžete samozřejmě připravovat, kromě nanukových formiček, i do větších dóz. Pokud ale chcete dobrou konzistenci zmrzliny, je zapotřebí směs pravidelně znovu a znovu prošlehávat, aby nedocházelo k oddělování jednotlivých složek.
No není to pro ty děti bez těch emulgátorů a stabilizátorů lepší? Dejte vědět, zda se vám nanuky povedly, zda dětem chutnaly a jak jste je třeba vylepšili 🙂
Kamila
Sdílet recept myšičky na: