Rychle / jednoduše / zdravě

Zeleninový salát s quinoou a nivou

Chuťově výrazný sýr dodá šmrnc každému salátu. Quinoa je zase nutričně hodnotná obilovina, která je do studených salátů jako stvořená. Jak jim to jde dohromady? :)
Quinoa recept

Jsou mezi námi tací, kteří mají rádi chuť sýrů s modrou plísní. V obchodech se nejčastěji setkáme s Nivou, Roquefortem nebo Gorgonzolou. Každý chutná jinak... Tyto sýry mají jedno společné. Mají vysoký obsah tuku a vysokou kalorickou hodnotu. Není tedy třeba sníst večer u lahve vína 15 deka na posezení, nebo ze sýra vyrobit smetanovou omáčku k nokům... Jednou z dalších možností je zapojit tento sýr v rozumné míře třeba do salátu.

Budete potřebovat

  • Uvařenou quinou
  • Lahůdkové cibulky včetně natě
  • Pevnější rajčata nebo datlová rajčátka překrojená napůl
  • Papriku (může být červená i žlutá)
  • Sýr s modrou plísní (pevnější, méně vyzrálý, někdy dám Nivu, někdy Gorgonzolu)
  • Na dochucení sůl, pepř, olivový olej

Postup

  1. Nejdříve si uvařte quinou a nechte ji vychladnout. Na mísu salátu vám bude stačit 1 šálek suché quinoi. Propláchněte ji, dejte do hrnce a zalijte dvounásobným množstvím vody nebo zeleninového vývaru. Vařte 10 minut, pak odstavte a nechte dojít pod pokličkou.
  2. Zeleninu nakrájejte na menší kousky, sýr také.
  3. Pak už jen vše opatrně smíchejte dohromady, osolte, opepřete a zakápněte olivovým olejem a nechte vychladnout v lednici. Samozřejmě můžete přidat dle chuti různé čerstvé zelené bylinky.

Díky sýru a quinoe je salát sytý sám o sobě, může tedy posloužit nejen jako příloha, ale i samostatně :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Salát s quinoou

Pak už jen všechno smíchat dohromady a nechat vychladit v lednici. Díky quinoe a plísňovému sýru má salát výraznou zajímavou chuť.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?