Rychle / jednoduše / zdravě

Zeleninový salát s jablky - zkuste ho jako zdravou přílohu

Zeleninový salát může výborně posloužit jako příloha třeba k masu nebo rybě. Kombinace zeleniny, cibule a jablek je nejen chutná, ale i moc zdravá.
Zdravý zeleninový salát

Další inspirace na zdravý salát, který si samozřejmě můžete sníst "jen tak", nebo ho použít jako přílohu k jídlu. Tento postup je vhodný především pro lidi, co řeší zdravotní problémy nebo chtějí zhubnout. Ne, že bychom se měli příloh zcela zbavovat, naše tělo potřebuje komplexní sacharidy. Váš talíř si ale zkuste představit na třetiny - ryba, kopeček rýže, zelenina. Já jsem si tento zeleninový salát dopřála se svojí oblíbenou RYBOU PO MLYNÁŘSKU. Místo, abych měla na talíři rybu a třeba hromadu šťouchaných brambor, dala jsem si k rybě hromadu tohoto salátu a vedle 1 brambor vařený ve slupce ...

Tento salát je speciální díky kombinaci jablek a cibule. Skvěle k sobě pasují...

Budete potřebovat

  • Libovolnou zeleninu (salát, papriky, rajčata, okurka, cuketa, čím víc barev, tím lépe)
  • Cibuli (nakrájenou na proužky)
  • Jablko (pořádně omyté a nakrájené i se slupkou na jemné kousky)
  • Trochu citronové šťávy (aby jablko hned nezhnědlo)
  • Oblíbený extra panenský olej (třeba olivový, řepkový)

Postup

  1. Všechno nakrájejte a smíchejte dohromady.
  2. Jablka zakápněte citronovou šťávou a celý salát pak ještě panenským olejem, který je zdrojem prospěšných tuků pro naše tělo.
  3. Salát si dejte třeba s celozrnným pečivem nebo nějakou luštěninou, nebo ho použijte jako přílohu. Doporučuji RYBU PO MLYNÁŘSKU

PROČ MÁME CHTÍT V JÍDLE BARVY?

Antioxidanty, po kterých naše zdraví tak touží, se, mimo jiné, nachází nejvíce v barvivech různých druhů ovoce a zeleniny. Čím barevnější, tím lepší, čím tmavší, tím lepší. Tmavě červená paprika obsahuje více antioxidantů, než třeba žlutá. Černý rybíz obsahuje více antioxidantů, než třeba světlá bluma ... Pestrost se rozhodně vyplácí. Cibule je sice bílá, obsahuje ale zas antioxidant quercetin, který vyniká svými antibiotickými účinky.

Jezte saláty, budete zdraví :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý salát

Salát s jablky

 
Zdravý zeleninový salát

Jablka pořádně omyjte a nakrájejte do salátu i se slupkou.

 
Treska po mlynářsku

Ryba po mlynářsku - snad nejjednodušší příprava ryby, která se vždy povede. K zeleninovému salátu jako dělaná.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

kopretinka bílá
Salát jsem dneska dělala, ovšem ochucovala jsem solí, pepřem a octem. Samozřejmně s mírou. To ochucení by tam asi paní autorka měla dopsat, méně zkušené kuchařky by takto připravený-- tedy neochucený -- salát mohl ve finále odradit. A to by byla velká škoda, protože po ochucení je bezvadný. No, a cuketu jsem ještě trochu opekla a teprve pak přidala k salátu.
Edit
Je výbornej! Zapomněla jsem cibuli a vůbec to nevadilo. Udělala jsem k němu ještě dresing z bílého jogurtu, majonézy, vinného octa a bylinek (sušené oregano a sušený kopr) a moc jsme si pochutnali!
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?