Rychle / jednoduše / zdravě

Zeleninová polévka – kdykoliv hned hotová

Velkou výhodou této polévky je to, že nic neškrábete, nestrouháte nekrájíte, žádný nepořádek nevyrobíte.
Polévka z mražené zeleniny

Tuto polévku jsem před nedávnem uvařila, když klasicky doma nic moc nebylo a byla chuť na něco teplého do žaludku :-) Je velmi snadná a rychlá ...Od té doby dělám tuto polévku, když není čas, ingredience jsou na ni vždy ...

Budete potřebovat

 • 1 balení mražené polévkové zeleninové směsi „exklusive“ (mají určitě v Tescu)
 • 1,5l vody
 • Zeleninový BIO bujón (např. Alnatura, bez glutamátu)
 • 3 hrstky kuskusu (slouží jako zavářka)
 • Na závěr trochu panenského olivového oleje

Postup

 1. Do hrnce dejte vařit cca 1,5l vody.
 2. Do vroucí vody vhoďte mraženou směs „polévková exclusive“. Ta je jedinečná v tom, že je zelenina nakrájená na malé kostičky a obsahuje hodně voňavé petržele.
 3. Ochuťte zeleninovým BIO bujónem, popř. trochou soli.
 4. Vařte 10 minut.
 5. Odstavte z plotny a přidejte kuskus. Ten se nevaří, jen ho v polévce necháte alespoň 5 minut bobtnat a můžete podávat.
 6. Na talíři zakápněte trochou panenského olivového oleje pro dodání "zdravých tuků".

Jestli řešíte, zda je mražená zelenina vůbec zdravá, buďte bez obav. Mražená zelenina prochází výrobním procesem, který má přesně daná pravidla. Zelenina musí být před zamražením zcela čerstvá. Pak už její kvalitu může snížit jen to, jak s ní nakládají v daném supermarketu. Měla by se uvnitř balíčku sypat a neobsahovat ztvrdlé hroudy, které poukazují na to, že už někde mohla rozmrznout.

Samozřejmě nic nenahradí klasický poctivý vývar, ale co když nemáte čerstvou zeleninu a čas? Tak si můžete takto jednoduše poradit. Velkou výhodou této polévky je to, že nic neškrábete, nestrouháte, nekrájíte, žádný nepořádek nevyrobíte.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Mražená zelenina na polévku

Mražená zeleninová směs "polévková exclusive" je dobrým pomocníkem, když na to přijde ...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?