Rychle / jednoduše / zdravě

Zapečené krůtí maso "tandoori" - téměř bez práce s lahodným výsledkem

Pokud jste "masožrouti", je krůtí maso rozhodně lepší volbou, než kuřecí. V této úpravě ho budete milovat.
Krůtí plátky recept

Maso nepřipravuji zas tak často. Občas ale koupím kvalitní krůtí plátky a udělám z nich za pomoci brambor, smetany (nebo jogurtu) a koření „tandoori“ skvělé jídlo, které je téměř bez práce. V pekáčku vše máte poskládáno za pár minut a pak už se stará trouba – ideální :-)

Budete potřebovat

 • Krůtí prsní řízky nebo plátky
 • Brambory (nejlépe ty, které můžete nechat i se slupkou)
 • 1-2 cibule (můžete ji klidně vynechat, pokud vám dělá težko)
 • Koření (tandoori masala, sůl, kmín)
 • Na zalití a zapečení – 2 kelímky smetany (Já jsem dala 1 klasickou smetanu v kelímku a 1 rostlinnou sojovou smetanu, zkusila jsem i rýžovou smetanu, jogurt apod.)

Postup

 1. Pokud máte krůtí prso, udělejte si z něj plátky, pokud máte rovnou krůtí plátky, o to je to jednodušší. Maso můžete, ale nemusíte naklepat, záleží na tloušťce plátků.
 2. Nakrájejte si 1 – 2 cibule na proužky, bambory omyjte a i se slupkou je nakrájejte na cca ¾ cm kolečka. Občas brambory oloupu, když je slupka tlustá, snažím se ale použít takové brambory, abych měla ušetřenou práci a nic jsem škrabat nemusela.
 3. Na dno vhodného pekáčku dejte trochu olivového oleje, na něj pak cibuli a rovnoměrně rozprostřete kolečka brambor.
 4. Brambory osolte.
 5. Další vrstva je krůtí maso, které ochutíte kořením Tandoori masala, až je celé pěkně červené. Když byste dali koření málo, tak jeho chuť v jídle zanikne. Je lepší pořídit si ho u stánku s kořením, popř. ve specializovaných eshopech, kde máme jistotu kvality.
 6. Maso zakryjte další vrstvou na kolečka pokrájených brambor.
 7. Na závěr vše zalijte vámi vybranými smetanami.
 8. Přiklopte a pečte na cca 200 stupňů asi 1 hod. 15 minut.
 9. 10 minut před koncem pečení můžete poklop sundat a nechat brambory zvrchu lehce zapéct.

Brambory a krůtí maso jsou sami o sobě dietní, záleží tedy jen na vás, kolik kalorií tomuto jídlu „dopřejete“. Když jídlo zalijete dvěma „třicítkama“, bude to dobré a šťavnaté, zato dost tučné.

TIP

Pokud si toto jídlo chcete připravit spíše jako dietní, místo smetan můžete použít velký kelímek bílého jogurtu nebo rostlinnou sojovou smetanu. Kombinace bílého jogurtu a koření tandoori je tradiční. Koření se rozmíchá v bílém jogurtu, do kterého se maso může den předem naložit.

Koření tandoori může být lehce či více pikantní. Když jsem tento recept připravovala pro celou rodinu, dítěti jsem kousek krůtího jednoduše neokořenila a mohlo se vše společně péct najednou.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Krůtí plátky

Tento recept můžete samozřejmě připravit i s kuřecím masem. Krůtí maso je ale kvalitnější a díky této úpravě bude měkké, což se u jiných receptů nemusí podařit.

 
Zapečené krůtí maso

Na cibuli přijde první vrstva brambor.

 
Zapečené krůtí maso

Druhou vrstvou je okořeněné krůtí maso.

 
Zapečené krůtí maso

Na maso přijde druhá vrstva brambor. Ty zalijte smetanou a na závěr trochu osolte a okmínujte.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Lilya
Ich habe das mal vor einiger Zeit mightmacet. Da hiedf die Seite noch anders und es gab eine Seite auf die man nach Art der Million-Dollar Homepage eingetragen wurde. DIE ist jetzt weg Aber die Seite mit dem Test (sowas auf die man kommt wenn man bei dir auf den Button klickt) ist erhalten geblieben.Ich bin ein IM und DAS heidft nicht Inoffizieller Mitarbeiter sondern Individualistischer Macher
Adéla
Recept jsem vyzkoušela a bylo to výborný! Moc děkuju za inspiraci!
Lucie
Hezky den, mam Vaše recepty moc rada:)) je mozne zkusit i s jiným kořením???Diky, at se daří.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?