Rychle / jednoduše / zdravě

Tvarohový pudink s medem

Pudink může posloužit jako základ pro další nápady. Různé dezerty nebo svačiny ...
Tvarohový pudink

Tento pudink ráda dělám dětem jednou za čas jako svačinu. Když je čas, vyrobím si tužší domácí pudink, když není, použiji bio vanilkový pudink, který obsahuje pravou vanilku a neobsahuje barviva.

Při přípravě pudinku nepoužívám mléko ani cukr, pak ho ale doplním o tvaroh a med.

Vznikne z toho jemný krémový dezert, který voní vanilkou a medem. Když je chuť na sladkou svačinu, je to pro mě přijatelná volba.

Budete potřebovat

  • 1 sáček bio vanilkového pudinku
  • 250 ml vody
  • 1 vaničku tučného tvarohu (250 g)
  • 2 lžíce medu
  • Na ozdobení kakao, skořici, hořkou čokoládu, ovoce

Postup

  1. Uvařte si tužší pudink. Normálně se pudink vaří s mlékem nebo rostlinným mlékem. Mám ale vyzkoušeno, že stačí voda, když se pak do pudinku přidává celý tvaroh.
  2. Pudink nechte vychladnout a pomocí tyčového mixéru smíchejte s tvarohem. Ke konci oslaďte medem a ještě promixujte.
  3. Rozdělte do mističek a ozdobte dle chuti.

Konzistence této verze pudinku zůstane stejná, i když ho necháte nějakou dobu v lednici. Med dávejte do pudinku za studena. Zachová si tak maximum ochranných látek.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý pudink

Pomocí šablon, které se běžně dají koupit, můžete na povrchu pudinku vytvořit různé tvary. Srdíčka, hvězdičky ... my doma jedeme vločky :)

 
Sladký dezert

V sezóně čerstvého ovoce jsou na pudinku výborné maliny, v zimě je můžete nahradit ovocným přelivem nebo nastrouhanou hořkou čokoládou.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?