Výborná vajíčková pomazánka

23.01.2019 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Vajíčka jsou z nutričního pohledu pozoruhodná. Poskytují jeden z nejkvalitnějších a nejkomplexnějších zdrojů bílkovin. Musí být samozřejmě čerstvá, kvalitní a připravená tak, aby si zachovala co nejvíce dobrého. Jedním z takových způsobů jsou právě vejce na tvrdo.

Budete potřebovat

Postup

  1. Vejce uvařte na tvrdo. Trvá to asi 8 minut. Zchlaďte je proudem studené vody a oloupejte. Protlačte je domísy skrz mřížku, případně nakrájejte na drobné kostičky. Někdo je strouhá...

  2. Dle citu osolte a přidejte čerstvý smetanový sýr typu žervé, který má klasickou neutrální chuť. Množství dle toho, z kolika vajec pomazánku děláte. Na 8 vajec bych třeba dala 1 kostičku žervé ( 100g)

  3. Přidejte na ochucení hořčici a konzistenci dolaďte majonézou. Bohatě stačí třeba 2 lžíce. Majonéza je kalorická, takže kdo s ní máte z jakéhokoliv důvodu problém, můžete ji vynechat a vajíčka spojit klidně lžící bílého řeckého jogurtu. Chuť ale bude jiná ...

  4. Do vajíčkové pomazánky můžete na závěr přidat 1 stroužek česneku. Vyndejte z něj však to srdíčko uvnitř. Je pak lépe stravitelný.

TIPY

Snad jedinou nevýhodou domácích pomazánek je to, že mají lidé tendence sníst jí daleko více. Domácí je vždycky lepší, než jakákoliv kupovaná,, je třeba ale dbát na princip střídmosti a stále myslet na to, že "dobrého pomálu"