Thajské rýžové nudle s tofu a zeleninou - rychlé a jednoduché

25.03.2021 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Inspirovala jsem se receptem v časopisu Chef Gurmán. Rýžové nudle byly zařazené v sekci "Mladá kuchyně - bezmasé pochoutky".

Rýžové nudle kupuji různé a od více výrobců. Testuji, které se osvědčí. Občas použiji široké nudle, které jsou typické pro polévky Pho, jindy volím o něco tenčí.

Je dobré také vědět, že rýžovým nudlím nesvědčí, když jich je v pánvi větší množství najednou. Vše se hůř promíchává. Nejsou tak "odolné" a pevné jako ty pšeničné kulaté nudle. Je třeba si udělat zkušenost.

Rýžových nudlí také nikdy nevařím více než je k receptu nutné. Velmi těžko se uchovávají pro další použití...

 Ingredience

Na zálivku

Postup

  1. Nejdříve si připravím omeletu. Vejce prošlehám, osolím a na pávi vytřené olejem upeču omeletu. Dám ji stranou a nakrájím na proužky.
  2. V hlubší pánvi na oleji orestuji cibulku, pak přidám nudličky mrkve, o něco později i cuketu a kostičky tofu. Lehce osolím, krátce orestuji.
  3. Zatímco na pánvi chystám směs, uvařím si v hrnci rýžové nudle podle návodu na obalu. Jakmile nudle sliju, ihned je vyklopím do pánve a vše společně zlehka promíchám a krátce opeču.
  4. Nudle rozdělím do talířů a každou porci doplním o proužky vaječné omelety, nať z cibulky a krátce orestované nadrcené burské oříšky.
  5. Nudle zakápnu připravenou zálivkou. Ta vznikne jednoduše promícháním limetkové šťávy, rybí omáčky a cukru. Kdo chce pálivou chuť, přidá na drobno nakrájenou chilli papričku. Hotovo!

 TIP

Jako zeleninu do tohoto receptu můžete použít i asijské mražené směsi, které obsahují nudličky či drobné kousky specifických druhů zeleniny určených do těchto jídel.👍

Doporučuji vyzkoušet také další asijský recept - rýžové nudle s kari. 🙂

Ať se vám nudle povedou! 🙂