Rychlý jogurtový moučník s ovocem

22.09.2019 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Na tomto receptu vám chci ukázat, jak lze při pečení snadno zakomponovat dvě zajímavé ingredience. Pokud chcete, můžete jeden hrnek špaldové mouky nahradit třeba čirokovou. Čiroková mouka má neutrální chuť, je bezlepková a při pečení "nezlobí".

Druhou ingrediencí jsou sušené pšeničné klíčky, které koupíte "za pár korun" a je možné je přidávat po lžičkách do jogurtu, do palačinkových těst, moučníků, chleba atd. Já je dávám třeba i do drobenky, která získá výbornou oříškovou chuť. A teď už jdeme péct :)

Potřebujete

(1 hrnek = 250 ml, množství je na 1 střední plech)

Postup

  1. Vejce vyšlehám se sladidlem do pěny a přidám všechny ostatní ingredience, tedy mouku, prášek do pečiva, tuk, jogurt a mléko (dala jsem mandlové).
  2. Těsto rozprostřu stěrkou na vymazaný a vysypaný plech a pokladu bohatě kousky ovoce.
  3. Dle typu zvoleného ovoce vyrobím drobenku. S tou si pokaždé hraju a dělám ji, jak mě zrovna napadne a čeho potřebuji dosáhnout. Teď jsem ji udělala z namletých mandlí a sušených pšeničných klíčků, trošky kokosového oleje a lehce jsem směs dosladila panelou, což je sušená třtinová šťáva.
  4. Peču na 175 stupňů asi 30 minut do zlatova.

Tento moučník je opravdu vděčný, protože do něj lze bez problémů zakomponovat různé druhy mouk a sladidel. Drží i pěkně pohromadě, takže zvládne i cestu v krabičce :)