Pečená zelenina v troubě s kozím sýrem a domácím paprikovým dipem

06.05.2020 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Když zrovna hlava nehýří extra nápady "co uvařit", vždy je dobrý nápad nakrájet zeleninu, promíchat ji s dalšími ingrediencemi v pekáči a dát vše do trouby. Ono to totiž pokaždé dobře dopadne. 🙂

Jednou z mých nejoblíbenějších variant je kombinace pečených brambor, zeleniny a kozího sýra.

 Ingredience

Jednotlivé suroviny lze kombinovat v různých poměrech podle preferencí

Na paprikový dip

 Postup

  1. Brambory oškrábu a nakrájím na půlkolečka. Mrkev nakrájím na špalíčky. Teď jsem měla malou baby mrkev a tu jsem nechala v celku. V tuto chvíli je možné přidat také cibuli nebo papriku. Zeleninu ochutím solí, pepřem, kmínem, případně kořením dle chuti, promíchám s olivovým olejem a dám péct do trouby do pekáčku s víkem na 190 stupňů asi na 20 minut.
  2. Teď přidám do pekáčku na větší kousky nakrájenou cuketu. Kdybych ji přidala na začátku, byla by zbytečně měkká. Peču dalších 10 minut, teď už bez víka.
  3. Když je zelenina pečená a jsem s její finální podobou spokojená, rozložím na zeleninu kolečka zrajícího sýra. Já jsem použila takový ten "kozí váleček", hodí se ale také camembert. Krátce zapeču dle velikosti kusů sýra. 2 či 3 minutky, je třeba sledovat...
  4. Zeleninu s bramborami naberu s porcí rozpečeného sýra, dám na talíř a podávám s mističkou domácího dipu. K tomuto jídlu se hodí mnoho druhů dipů, od medovo-citronových, přes česnekové až po tento paprikový červený z jogurtu, trošky majonézy a ajvaru.

> ☝️Další vděčnou rychlovkou z trouby je tato pečená zelenina s kuřecím masem z jednoho pekáče. 🐭

Snadné, rychlé a výborné! 🙂