Krémová brokolice z pánve se sýrem a libovou slaninou

09.12.2021 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Já brokolici zbožňuju opravdu v jakékoliv podobě. Klidně jen samotnou obyčejně napařenou, kdy má roli zeleninové přílohy. Její samotná chuť mi vyhovuje. Každý to tak ale nemá, tak přichází na řadu různé polévky, placičky, nákypy, či dokonce pomazánky, kde se ta brokolice "více ztratí".

V tomto receptu se tedy neztratí vůbec. Její chuť je ovšem tak obohacená dalšími ingrediencemi, že se z ní stává zelenina, která se jí fakt snadno.😀

Ingredience

 Postup

  1. Cibuli nakrájím na drobno, česnek posekám na malé kousky. Z brokolice odstraním košťál a rozkrájím ji na růžičky. Pokud jsou růžičky velké, ještě je rozkrájím.
  2. Kostičky nebo malé kousky slaniny opeču na nepřilnavé pánvi. Slaninu dám stranou a v té samé pánvi nechám na přepuštěném másle zesklovatět cibuli.
  3. K cibuli přidám kousky brokolice a pozvolna je restuji. Osolím, opepřím, přidám nasekaný česnek. Přiklopím pokličkou a nechám několik minut dusit, až brokolice změkne. Musí však stále zůstat hezky zelená a pevná na skus.
  4. Vliju smetanu, vsypu nastrouhaný sýr a nechám vše rozpustit a propojit. Už dále nevařím. Hotovo!

Tato brokolice je výborná samotná. Pokud k ní chcete přílohu, hodí se bramborové noky nebo malé brambory vařené ve slupce.

 TIPY

Smetana, slanina, tučný sýr, přepuštěné máslo. Ano, hodně tuku. Pokud si chcete dopřát chuť tohoto jídla, ale nižším množstvím živočišných tuků, použijte místo tučné slaniny třeba šunku a místo živočišné smetany nějakou rostlinnou variantu. Třeba sojovou nebo kešu smetanu.

> ☝️Víte, kam ještě dávám brokolici? Do těchto masových kuliček, které máme rádi s rajskou omáčkou.🙂

Ať se vám recepty povedou!🙂