Ječná kolínka s rajčatovou tofu omáčkou - zdravé a rychlé

09.01.2015 Kamila Metzová ‐ Vařila myšička ‐ www.varilamysicka.cz

Jeden z dalších receptů, který pomůže vyřešit otázku "Co s tofu". Zatímco u jiných receptů, jejichž základ tvoří málo výrazná zelenina, sáhneme spíše po ochucených variantách tofu, v případě rajčat se chuťově neutrálního přírodního tofu vůbec nemusíme bát. Bazalka a česnek se navíc postarají o další báječné vůně.

Jako přílohu jsem tentokrát zvolila celozrnná ječná kolínka. Za mě super, stejně tak mohu doporučit i žitná kolínka. Pokud jste dosud byli zvyklí na obyčejné Zátkovo vaječné, tak vás chutě různých celozrnných těstovin mohou "překvapit", každý si musí najít to svoje ...

Budete potřebovat

Postup

  1. V menším hrnci zahřejte olivový olej, na kterém krátce orestujte na plátky nakrájený česnek. Česnek musí jen zavonět, jakmile by se spálil, zkazí to chuť jídla.
  2. Vsypejte na hrubou nastrouhanou mrkev a chvíli restujte.
  3. Vlijte rajčata, ochuťte trochou soli, bazalkou, může být i oregano.
  4. Nechte aspoň 5 minut provařit, směs tak přirozeně zhoustne.
  5. Úplně na závěr pak přidejte nastrouhané bílé tofu a krátce ještě prohřejte.
  6. Na talíři můžete ještě lehce zakapat olivovým olejem.

V některých podobných receptech jsem zahlédla "nápad" posypat pak celé jídlo tvrdým sýrem. Tento krok považuji za ne úplně šťastný, jídlo už by pak mohlo být zbytečně těžké. Tofu samo o sobě obsahuje dostatek bílkovin a můžeme tak z klidným srdcem zachovat veganský charakter jídla.