Rychle / jednoduše / zdravě

Těstovinky od maminky - S kuřecím masem a jemnou smetanovou kari omáčkou

Rychlá omáčka ze smetany s kostičkami šťavnatého kuřecího prsa. S těstovinami atraktivní jídlo, které díky dětskému kari koření vůbec nepálí. Do 20 minut na stole.
Těstoviny s kari omáčkou pro děti

Druhý recept ze série "Těstovinky od maminky", který se u nás doma jí bez řečí.🙂

Minutková úprava masa zajistí jeho šťavnatost. Omáčka je hotová za pár minut a není třeba ji vůbec zahušťovat. Recept, který vždy funguje.🙂

Recept je z 1 kuřecího prsa, tak si množství případně navyšte jak budete potřebovat.

Ingredience na 2 až 3 porce

  • Těstoviny (použila jsem italské těstoviny ve tvaru Gnochci)
  • 1 střední kuřecí prso
  • 1 krabička 33% smetany (asi 250 ml)
  • Přepuštěné máslo
  • 1/2 až 3/4 lžičky nepálivého kari koření bez soli - TOP je Dětské kari Jasmínka
  • Trochu soli na případné doladění chuti

Postup

  1. Příprava masa. Do menší nepřilnavé pánve dám trochu másla Ghí a kuřecí prso vcelku a bez ochucení opeču pozvolna z obou stran. Když je 1 strana propečená více jak z půlky, maso otočím a přidám ještě trochu másla. Máslo pak párkrát lžičkou naberu a pokapu s ním maso. Maso odložím stranou na prkýnko a nechám chvíli odpočinout. Pak ho nakrájím na malé kostičky. I kdyby bylo maso uprostřed ještě trochu růžové, dojde pak v omáčce.
  2. Zatímco připravuji maso a omáčku, uvařím těstoviny dle návodu.
  3. Do Hlubší pánve vliju smetanu. Nechám ji pár minut probublávat a pak ji ochutím dětským kari. Vsypu kostičky masa. Nechám dle situace několik minut povařit. Omáčka přirozeně zhoustne.
  4. Vsypu přiměřené množství těstovin a promíchám tak, aby se vše hezky propojilo. Hotovo!

TIP č. 1

Základní verzi receptu můžete doplnit také o zeleninu. Osvědčilo se mi připravit zeleninu zvlášť a pak ji jen vmíchat do omáčky spolu s těstovinami. Můžou to být malé uvařené růžičky brokolice, cukrový hrášek, pórek, zelené fazolky, slabá kolečka mrkve, batát. Zkrátka co projde a jak to kdo snese.🙂

 TIP č. 2

Omáčka se hodí také k nokům. To je varianta, u které jsem poprvé použila koření Dětské kari Jasmínka. I jemné druhy kari byly do té doby u mých holek na blacklistu, protože jídlo ve výsledku vždy trochu pálilo a to jim nesedělo. Takže díky Jasmínce vyřešeno a repertoár oblíbených omáček doplněn o další stálici. Já si svoji porci tuním o pořádnou dávku chilli.😅

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Smetanová omáčka s kari pro děti

Kostičky šťavnatého kuřecího masa, smetana a koření bez soli Dětské kari Jasmínka. Během chvilky vznikne lahodná smetanová omáčka, která nepálí.👍

 
Těstoviny mušličky recept

Jako těstoviny jsem zvolila tvar Gnocchi. Připomínají mušličky. Při promíchávání do sebe naberou omáčku i kousky masa.

 
Těstoviny s kari omáčkou

V misce jenom září! Syté, chuťově jemné. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

loolee
Už jsem Vaše recepty dloooouho nekomentovala, ale pořád podle Vás vařím (neb je jistota, že když píšete, že to bude rychlé a navíc je to zdravé, tak to odpovídá). Tenhle recept se mi líbil a tak jsem ho vyrobila včera k večeři. Děti sledovaly přípravu s obavami, neb jsou velice konzervativní a flákota vcelku ...no, masožrouti to moc nejsou :-). Každopádně to dopadlo dobře, jídlo snědly s tím, že je to nakonec dobrý, jen si na to musely přidat mozarellu, kterou momentálně dávají do všeho, kde to jen trochu jde. Za mě je koření od Davídka fajn, už jsem díky objednávce právě dětského kari vyzkoušela ještě koření do pomazánek a pár dalších vzorků tu ještě mám. Díky!
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?