Rychle / jednoduše / zdravě

Teplý salát s pečenou červenou řepou a grilovaným kozím sýrem

Červená řepa jednoznačně patří do zdravého jídelníčku. A když s ní chcete mít co nejméně práce, tak zabalit do alobalu, hodit do trouby na 200 a pryč ruce od toho :-) Pak už jen minutková práce jako rozpéct kozí sýr a naházet na talíř nějakou tu zeleň :)
Teplý salát s červenou řepou

 Potřebujete

  • Blanšírovaný listový špenát nebo čerstvý baby špenát nebo rukolu
  • Pečenou červenou řepu
  • Vyzrálý kozí sýr vhodný ke grilování ( třeba ten pevný váleček)
  • Sůl, pepř, olivový olej, citrónovou šťávu

 Postup

  1. Bulvy červené řepy zabalím do alobalu a dám péct do trouby na 200 stupňů na hodinu a půl.
  2. Podklad salátu zvolím dle sezóny a chuti. Balanšírovaný špenát, listový salát, rukola, vše je správně...
  3. Z válečku vyzrálého kozího sýra odkrojím pár koleček a dám je ogrilovat. Teď jsem využila malý kontaktní gril a sýr jsem dala mezi 2 listy pečícího papíru. Ze zkušenosti je to fajn vychytávka.
  4. Pečenou řepu oloupu a nakrájím na plátky nebo na kostičky. Pak už přijde na řadu jen dochucení. Buď stačí řepu jen osolit opepřit a pokapat olivovým olejem, nebo vytvořit svěží zálivku vyšleháním olivového oleje spolu s citrónovou šťávou.

Kozí sýr buď nemusíte nebo ho zbožňujete. Pokud jste ten druhý případ, rozhodně doporučuji vyzkoušet tento slaný koláč s cuketou a kozím sýrem. Návyková chuť! :)

 TIP

Pokud chcete salát jó vylepšit, je možné kostičky pečené červené řepy promíchat s decentním množstvím sušených brusinek. Povedená kombinace!

Nádherně to na talíři vypadá, skvěle chutná. Menší porce může posloužit jako úžasný předkrm, větší porce spolu s celozrnnou bagetkou jako sytý teplý obědový salát.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Salát listový špenát a červená řepa

Grilovaný kozí sýr se k červené řepě nepodává i ve vyhlášených restauracích náhodou. Ta kombinace je geniální :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?