Rychle / jednoduše / zdravě

Sýrové pralinky - pohoštění, které zaujme

Tyto barevné sýrové pralinky rozzáří každý stůl. Jsou jemné, krémové a decentně doplněné o další chutě v podobě posypek. Jejich příprava je snadná, žádné nepříjemné patlání...Tuto chuťovku ocení hosté, kteří nechtějí nebo nemohou jíst pečivo. Zapojte fantazii a udělejte talíř co nejbarevnější.
Chuťovky na Silvestra

 Ingredience na velký talíř sýrových pralinek

  • 200 g čerstvého smetanového sýra nebo žervé
  • 200 g na jemno nastrouhaného tvrdého sýra ( např. Gouda)
  • Dle chuti sůl a pepř
  • Na doladění chuti trochu česneku (buď malý utřený stroužek nebo česneková pasta nebo sušený česnek)
  • Na zdobení různé barevné druhy koření (jednodruhové i směsi), opražená sezamová a nadrcená dýňová semínka, mleté mandle, bylinky...

 Postup

  1. Čerstvý smetanový sýr nebo žervé v míse rozmíchejte do hladka. Přidejte na jemno nastrouhaný tvrdý sýr, osolte, opepřete a zvýrazněte trochou česneku. Pokud použijete čerstvý česnek, vyndejte ze stroužku srdíčko a rozetřete ho nožem na pastu.

  2. Směs dejte vychladit, kuličky pak půjdou lépe tvarovat.

  3. Připravte si různé barevné posypky. Z vychlazené hmoty odebírejte malé kousky, tvořte kuličky a vkládejte je do malých papírových košíčků nebo jen tak na tác.

  4. Teď sýrové kuličky ozdobte. Dříve jsem každou kuličku celou obalovala v posypce. Sice to na efekt vypadalo úchvatně, v puse pak té posypky ale bylo moc. Stačí tedy jen kuličku shora decentně posypat opraženými semínky, sušenou slaninou, uzenou paprikou, opraženými kokosovými lupínky, pažitkou, chilli, atd. Na pralinkách vše skvěle drží.

  5. Pralinky dejte opět vychladit, aby v teple moc nepovolily. Hosté si je berou buď v papírových košíčkách, nebo si je z talíře napichují...

TIP č. 1

Jako další chuťovku na doplnění doporučuji tyto slané tyčinky z tvarohového těsta. Dělám je často a není na nich co zkazit. Z těsta můžete dělat tyčinky, vykrajovat tvary. Můžete sypat semínky, kmínem...

 TIP č. 2

I když teď není sezóna cuket, přesto připomínám ještě jednu zeleninovou chuťovku, která vždy zaujme a zmizí raz dva. Tyto cuketové chuťovky sypané parmezánem a pečené v troubě stojí zato vyzkoušet.

Na Instagramu je i VIDEO, jak se tyto cuketové chuťovky připravují.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Sýrové pralinky

Když jsou sýrové pralinky dobře vychlazené, můžete je na talíř položit jen tak a nechat hosty, aby si je napichovali. Já je ráda dávám do malých papírových košíčků. Jsou to ty nejmenší cukrářské...

 
Sýrové chuťovky

Ke stylovým sýrovým pralinkám ráda podávám i stylové pití. Vychlazené italské prosecco Serena. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Jane
Vynikající nápad. Už mám uloženo 🙂 👍
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?