Rychle / jednoduše / zdravě

Svěží ředkvičkový salát

Lehký, osvěžující, zdraví prospěšný a navíc velmi jednoduchý na přípravu. Osvědčená kombinace chutí, která funguje.
Zdravý ředkvičkový salát

Když vám chutnají ředkvičky, tak je asi rádi chroupete jen tak. Kdykoliv. Jsou totiž výborné a výrazné samy o sobě. Občas ale stojí zato se jim pár minut věnovat a dodat jim jinou chuť i vzhled. Salát z nich totiž vypadá na každém stole báječně :)

 Na 2 porce budete potřebovat

  • 1 svazek ředkviček
  • 1 velkou hrst nasekané kadeřavé petržele
  • 1 lžíci citronové šťávy
  • 1 lžíci panenského olivového oleje
  • Na dochucení mořskou sůl, čerstvě mletý pepř

Postup

  1. Z ředkviček odstraňte listy, omyjte je a nakrájejte na drobné kostičky. Když je nastrouháte, nebude to ono. Prostě kostičky. A malé.
  2. Petrželku nasekejte na jemno.
  3. Smíchejte ředkvičky, petrželku, přidejte citronovou šťávu, olivový olej a dle chuti přidejte trochu soli a pepře. Promíchejte a ihned podávejte.

Salát se hodí ke každému jídlu jako zdroj biologicky aktivních látek a vlákniny.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Jarní salát

Fytochemikálie jsou biologicky aktivní látky obsažené v rostlinách a nachází se v barevných pigmentech rostlin, které mají příznivý vliv na ochranu našeho zdraví.

 
Ředkvičkový salát

Jediné, co musíte udělat, je nasekat na jemno čerstvou kadeřavou petržel a nakrájet ředkvičky na malé kostičky. Čím budou menší a pravidelnější, tím bude salát hezčí :)

 
Zdravý salát příloha

Dokonalá kombinace chutí. Tento salát se hodí ke svačině nebo jako doplněk k jakémukoliv hlavnímu jídlu.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Pavla
Dělám podobný salát jen místo petržele dávám jarní cibulku. A je fakt luxusní a perfektně osvěžující. Doma ho s manželem milujeme.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?