Rychle / jednoduše / zdravě

Špecle s brokolicí a slaninou. Za 10 minut na talíři.

Mít doma jedno balení špeclí se vždycky hodí. Přidat k nim brokolici a slaninu je pak kompromis, jak zajistit nejen výraznou chuť, ale i porci mikroživin a vlákniny.
Rychlý oběd

Když se řekne špecle, vybavím si okamžitě tradiční rakouské jídlo "spätzle mit schinken und käse", které je sice výborné, ale díky osmažené cibuli, oleji a tučnému sýru je v restauracích často velmi mastné a těžké.

Doma je proto ráda připravuji se zeleninou v kombinaci se slaninou, kdy je všeho tak akorát a po jídle zbyde jen prázdná pánev a dobrý pocit.

Množství uzpůsobte podle toho, kolik porcí chcete připravit.

Budete potřebovat

  • Špecle (běžně seženete hotové čerstvé chlazené nebo sušené jako těstoviny)
  • Slaninu (použila jsem vysoce kvalitní, jemně uzenou)
  • Brokolici (růžičky)
  • Na doladění čerstvou petrželku nebo cibulovou nať, sůl, pepř, olivový olej

Postup

  1. Na pánvi pozvolna orestuje na kostičky nebo nudličky nakrájenou slaninu. Pokud z jakéhokoliv důvodu slaninu nechcete, zvolte vysokoprocentní uzenou šunku.
  2. Brokolici rozeberte na růžičky a tepelně krátce upravte buď nad párou nebo pod pokličkou v troše vody. Stačí pár minut, aby růžičky změkly. Rozhodně ji nerozvařte.
  3. Špecle uvařte na skus podle návodu, sceďte a přidejte do pánve se slaninou a na kousky nasekanou brokolicí.
  4. Ochuťte solí, pepřem, přidejte nějakou tu "zeleň".

Jídla složená jen ze 3 až 4 ingrediencí mají své kouzlo jednoduchosti, které nám šetří čas.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Co jsou špecle

Uvařené špecle se scedí a pak už se jen přidají k ostatním ingrediencím. V tomto případě do pánve s opečenou slaninou.

 
Špecle s brokolicí

U brokolice je důležité, aby se nerozvařila. Ideální je, když zůstane "na skus" a má stále pěkně zelenou barvu.

 
Špecle se slaninou

Špecle smíchané se slaninou a brokolicí ještě doplňte o hrstku nasekané petrželky nebo cibulové natě. Můžete je ještě doplnit o čerstvě namletý pepř a pár kapek panenského olivového oleje. Rychlé, jednoduché, výborné.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Katuška
Zdravím, vyzkoušela jsem výborné jednoduché. Jen jsem špecle dělala sama a to byla dřina, přes sítko mazec. Doporučuji raději koupit.
Alice Magdalena
Nakupuju v Bavorsku, špecle pak dám na minutu do mikrovlnky a hotovo. Když se nemusí vařit, zkrátí to přípravu opravdu na minimum. Zrovna včera jsme dělali a hotovo ani ne za 10 minut od příchodu domů a přitom fajná večeře pro 8 lidí.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?