Rychle / jednoduše / zdravě

Sladké nepečené energetické kuličky ze 4 ingrediencí

Snadné na přípravu, z dostupných surovin. Hodí se jako zdroj energie na výlety či sport, skvěle poslouží i jako sladkost na chuť. 👍
Zdravé domácí kuličky se sušeného ovoce a vloček

Jedna z verzí energetických kuliček, na které mám ingredience vždy doma. Kuličky se dají samozřejmě připravit i z ořechů, tímto receptem chci ale ukázat, že i semínka fungují. Výborná jsou pro tento účel slunečnicová. Opražené získají jedinečnou chuť a dají se snadno rozmixovat. Kromě toho jsou výborným a lokálním zdrojem zdravých tuků a mikroživin.

Ingredience na 18 kuliček

  • 120 g datlové pasty (hmotnost rozmíchané vláčné pasty)
  • 40 g slunečnicových semínek
  • 40 g ovesných vloček (dala jsem jemně mleté celozrnné)
  • Citronová šťáva na doladění chuti a konzistence (asi 1 lžíce)

Postup

  1. Připravím si datlovou pastu. Buď je možné ji připravit z datlí, tak, že se rozmixují s trochou vody, nebo ukrojím kus z hotového výrobku jménem Datlová pasta a také rozmixuji a lehce zvláčním vodou konzistenci.
  2. Na pánvi si krátce na sucho opražím semínka spolu s vločkami. V malém robotu rozmixuji do hladka.
  3. Promíchám důkladně s datlovou pastou a doladím citronovou šťávou. Ze hmoty vytvořím kouli a tu dám odležet do lednice. Alespoň na půl hodiny.
  4. Pak už jen tvořím kuličky a hotovo!

 TIP

Místo datlí je možné použít i sušené meruňky a stejným způsobem z nich rozmixováním vyrobit pastu. Chuť kuliček bude zase jiná... 🙂

☝️A co použít do kuliček cizrnu? Za vyzkoušení stojí tyto cizrnové kuličky jako zdravá sladkost. Jsou lahodné! 🐭

Připravovat si zdravé a výživné kuličky doma je velmi snadné. Stačí jen najít tu správnou kombinaci pro chuťové buňky. 🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Co s datlovou pastou

Datlovou pastu si můžete vyrobit sami doma z datlí a krátce ji uchovávat ve sklenici, nebo si koupit už hotovou"cihličku" datlové pasty. Tu pak dle potřeby rozmixuji a zředím vodou na konzistenci podobné povidlům.

 
Kuličky ze slunečnicových semínek

Na sucho opražené vločky a slunečnicová semínka rozemelu na jemno v malém robotu a smíchám s datlovou pastou. Na konci chuť a konzistenci doladím citronovou šťávou.

 
Zdravá energetická svačinka recept

Hmotu nejdříve promíchám lžící a pak z ní rukama vytvořím kompaktní kouli. Tu dám na chvíli do lednice.

 
Zdravé sladkosti

Vyšlo mi 18 kuliček ... 👍

 
Slunečnicová semínka recept

Uchovávám je ve skleněné dóze s víčkem, nebo je dám do krabičky a beru s sebou na cesty. 18 kuliček je porce pro více lidí...

 
Domácí energetické kuličky

Sladké, vláčné, jen se zakousnout...👍🙂

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?