Rychle / jednoduše / zdravě

Jasmínová rýže s hovězím masem, restovanou cibulí a hráškem

Ingredience stačí jen smíchat a máte plnou pánev výborného rizota. Dle typu zvolené rýže může mít jídlo více sypkou či naopak vláčnou konzistenci. Větší množství orestované cibule dodává jedinečnou chuť.
Hovězí maso rizoto

Ingredience

 • Rýže (dala jsem jasmínovou)
 • Vařené hovězí maso
 • Cibule (já jsem dala 3)
 • Hrášek (použila jsem mražený)
 • Olivový olej
 • Trochu vývaru z uvařeného masa

 Postup

 1. Z hovězího masa udělám klasicky vývar. Tak vnikne vařené maso do tohoto "rizota". Maso buď nakrájím na kostičky nebo projedu v robotu úplně do jemna.
 2. Větší množství cibule nakrájím na drobno a orestuji do zlatova na olivovém oleji.
 3. Rýži buď uvařím nebo ji upeču v troubě.
 4. Mražený hrášek jen pár minut podusím, jen aby změkl a ponechal si krásnou barvu.
 5. Vše smíchám dohromady a dle "situace" v pánvi zvlhčím trochou vývaru. Záleží, zda chci více sypkou či šťavnatou konzistenci.

Tady je návod, jak upéct rýži v troubě

Kdybyste měli chuť pojmout rizoto úplně jinak a obejít se bez rýže a bez masa, doporučuji vyzkoušet bulgurové "rizoto". Překvapí! 🐭

A co k tomu dál? No kyselou okurku přece. 😀

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Rýže s masem a hráškem

Kolik si toho uděláte, tolik toho máte. Více či méně masa, více či méně hrášku, každá varianta vždy dopadne na jedničku. 🙂👍

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?