Rychle / jednoduše / zdravě

Rychlá pánev s krevetami, zeleninou a kokosovým mlékem

Inspirace na to, jak mít do 10 minut na stole zdravé jídlo hýřící barvami i chutěmi :) Kari koření, kokosové mléko, krevety, koriandr a zelenina je výborná kombinace.
Krevety recept

Některé recepty na webu nejsou vlastně recepty, ale jen inspirace. A to je přesně tento případ :) Jedná se o základní návod a nápad, jak lze rychle, snadno a jednoduše vyrobit dobré jídlo.

Fotku berte s rezervou. Původně jsem tuto pánev ani nechtěla fotit. Byl to jen můj rychlooběd. Dala jsem do něj to, co mi zrovna padlo do oka a co jsem měla k dispozici.

A už se těším, až to udělám znovu a zase s jinými ingrediencemi. Princip přípravy je totiž pořád stejný :)

Potřebujete

  • krevety (měla jsem už ty hotové "růžové" v zamraženém stavu)
  • Kousky různé zeleniny jako paprika, mrkev, brokolice, cuketa, pórek
  • Mohou být i čerstvé žampiony na plátky, čerstvý špenát atd.
  • Kokosové mléko (NE kokosový nápoj v krabici jako alternativa mléka, ale opravdu krémové kokosové mléko)
  • Na dochucení kari koření nebo červená kari pasta citronová šťáva, čerstvý koriandr
  • Olej (Já jsem dala avokádový)

 Postup

  1. Nejdříve si přípravím krevety podle toho, jaký druh a v jakém stavu je mám. Když mám mražené, nechám je (dle doporučení) pozvolně rozmrznout. Zeleninu si nakrájím na střední kousky.
  2. V pánvi orestuji nejdříve tužší zeleninu jako papriku, brokolici či mrkev, pak přidám třeba plátky žampionů a krevety. Společně orestuji, ochutím kořením a zaliju kokosovým mlékem. Společně pár minut provařím. Na konci chuť doladím koriandrem a citronovou šťávou.

Jako příloha je výborná rýže, na fotce vidíte zrovna kulatozrnnou sushi rýži.

A kdo chce mít v pánvi chutí více než dost, může ještě doladit chilli papričkami :)

Pánev plná chutí, kde se "řízené a rozumné" kreativitě meze nekladou. Kokosové mléko zajistí lahodnou omáčku, která se hodí jak k zelenině, k houbám, rýži i krevetám...

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Co s krevetami

Tuto pánev berte jen jako "inspirační" ... Orestovat lze v podstatě cokokoliv. Od pórku, přes brokolici až po bambusové výhonky. Záleží na vaší chuti. Do této pánve se ty olivy "typově" nehodí, ale mně tam nevadily :)

 
Zelenina s krevetami na kari
 
Krevety na kari
 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?