Rychle / jednoduše / zdravě

Řecký jogurt s ovocem, sezamovou omáčkou Tahini a medem jako zdravá sladká svačinka

Když je chuť na něco sladkého, dopřejte si takovou variantu, která vašemu tělu zároveň dodá zajímavé spektrum živin. Sezamová pasta tahini spolu s medem udělá luxusní dezert jak z obyčejného jogurtu, tak ovoce.
Zdravá svačinka

Tahini je pasta nebo omáčka z opražených sezamových semínek a olivového oleje. Můžete ji koupit, nebo si ji vyrobit doma. Má různé chutě a konzistence podle toho, jak moc se semínka při její výrobě opraží a jaké množství oleje se použije.

Pokud nechodíte do sklenice s Tahini po večerech bořit hlubokou lžíci, vydrží celkem dlouho. Využijete ji při pečení, přípravě dezertů, ale také k výrobě různých marinád, dipů a dresingů na saláty.

Co se týče čerstvého ovoce, je nejlepší jíst ho úplně samostatně. Tělo ho tak rychle stráví, v žaludku zbytečně dlouho nekvasí. Každý musí sám za sebe vyhodnotit, co mu vyhovuje. Když si chcete ovoce dopřát jako sladkost, dezert a nějak ho vylepšit, zkuste následující inspiraci. Stačí malá porce, ať to není kalorická bomba.

 Budete potřebovat

  • Hustý řecký jogurt
  • Omáčku Tahini
  • Tekutý med
  • Oblíbené ovoce dle sezóny

Postup

Doprostřed talíře dejte kopeček řeckého jogurtu, okolo naaranžujte ovoce, pocákejte cik cak sezamovou omáčkou a na závěr medem.

Podle sezóny můžete použít ovoce čerstvé, kompotované nebo sušené.

Jogurt, med, Tahini a jablko mám doma vždycky ... Když přijde chuť na něco dobrého, hned vím, po čem sáhnout :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Sezamová pasta tahini

Sezamová pasta tahini prý díky obsaženým vitaminům skupiny B zlepšuje náladu. No koukněte na ten talíř, je tak veselý, že musí zlepšit náladu každému :))

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?