Rychle / jednoduše / zdravě

Pomazánka ze Skyru se sušenými rajčaty a kapary - nízkotučná svačinka bohatá na bílkoviny

Základ pomazánky tvoří nízkotučný, hustý a na bílkoviny bohatý mléčný výrobek Skyr. Chuťově ho perfektně obohatí kombinace sušených rajčat, kaparů a lahůdkové cibulky. Pomazánka je vynikající na křupavých knackebrotech, ale také k bramborám "na loupačku".
Pomazánka s kapary

Cílem tohoto receptu bylo vyrobit pomazánku, jejíž základ bude tvořit Skyr.

Skyr je fermentovaný mléčný výrobek, který se vyrábí podobně jako jogurt, mezi jogurty se ale neřadí. Jeho specifikum tkví v tom, že obsahuje buď minimum tuku nebo 0 % tuku, za to ale pozoruhodné množství bílkovin.

Mně Skyr připomíná něco mezi jogurtem a tvarohem, narozdíl od tvarohu je ale lépe stravitelný... Skvělá je jeho hutná konzistence, která může posloužit jako základ různých dipů, pomazánek, smoothie a tak dále...

Ještě pár poznámek. Sušená rajčata, která nejsou naložená v oleji je potřeba předem namočit....A kapari se prodávají naložené ve skleničce, často v bílém vinném octu. A jak výrobce píše: "Kapary použijte nasekané či celé do sosů, k rybě, do salátů, pomazánek či obecně k získání lahodné jižní chuti".🙂

 Ingredience

  • 2 balení Skyru (1 balení má asi 130 g)
  • 4 sušená rajčata (mohou to být ta vysušená i ta naložená v oleji
  • 1 větší lžíce kaparů
  • 1 jarní nebo lahůdková cibulka
  • Sůl, pepř

 Postup

  1. Nejdříve si připravím rajčata. Pokud mám sušená rajčata naložená v oleji, tak je jen osuším a nakrájím na drobno. Pokud mám sušená rajčata "suchá nenakládaná", tak je předem na chvíli namočím do vody, aby změkla. Vodu pak samořejmě vyliju.
  2. Cibulku nakrájím na drobno a kapary posekám.
  3. Teď už jen smíchám dohromady se Skyrem a doladím chuť solí, pepřem. Pokud jsem měla rajčata nenaložená v oleji, přikápnu lžičku olivového oleje lisovaného za studena. Hotovo!

Pomazánka se hodí jako svačinka na pečivo nebo různé křupavé chlebíky, ale také k bramborám na loupačku...🙂

☝️Další zajímavá pomazánka, která není kaloricky nabitá? Využijte luštěniny a vyzkoušejte tuto rychlou pomazánku z bílých fazolí.🙂

Ať se vám pomazánky povedou!🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Skyr recept

Pomazánka připomíná trochu budapešťskou. Sušená rajčata a kapary jí však dodají jedinečnou a zajímavou chuť.

 
Skyr pomazánka

Pomazánka je skvělá na opečeném celozrnném toustu nebo na žitném knackebrotu. Mňam!

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

K
Super, zkusím :D
Jana
Opět moc dobré. A máme další porci bílkoviny. Udělala jsem jen z jednoho jogurtu a místo pečiva jsem použila nakrájenou okurku na kolečka - takové jednohubky. JV
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?