Rychle / jednoduše / zdravě

Zdravá pomazánka s vejci a olivami

Pokud hledáte zdravou pomazánku a ještě vám chutnají olivy, vyzkoušejte tuto.
Pomazánka olivová

Pomazánky z vajec jsou vděčnou záležitostí. Máte-li rádi olivy, přidejte si jich do pomazánky, kolik chcete. Množství ingrediencí jsem přesně něuváděla, odhadněte podle toho, pro kolik lidí pomazánku chcete připravit.

Budete potřebovat

 • Několik vajec uvařených na tvrdo
 • Zelené olivy
 • Spojovadlo – lučina nebo žervé nebo pomazánkové máslo (každopádně pozor na nevhodná aditiva)
 • Na dochucení – sůl, hořčice, případně lžíce sojanézy

Postup

 1. Vejce uvařte na tvrdo a nasekejte na jemno, případně protlačte přes mřížku.
 2. Olivy nakrájejte na jemná kolečka, nebo posekejte nožem, případně v robotu.
 3. V misce rozmíchejte smetanový sýr, žervé, pomazánkové máslo, zkrátka, co vám v tu chvíli vyhovuje. Každopádně se podívejte na složení, aby se jednalo o "čistý" výrobek bez zbytečných aditiv.
 4. Pak už jen přidejte nasekaná vejce a olivy.
 5. Promíchejte a dochuťte solí, hořčicí, případně trochou sojanézy.

TIP

 • Kdyby se vám pomazánka zdála příliš tuhá, můžete ji kromě sojanézy jednoduše zjemnit lžící bílého jogurtu.

 • Pomazánku je možné použít i na jednohubky, v tom případě je lepší, aby byla jemnější. Vejce i olivy zkrátka posekejte hodně na jemno.

 • Do pomazánky se hodí také na jemno nakrájená lahůdková cibulka.

Pokud vám olivy chutnají, rozhodně se vyplatí zařazovat je do jídelníčku pravidelně, jelikož mají celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Olivy je možné přídávat do těstovin, zeleninových salátů, pomazánek nebo jako přílohu třeba k sýrům. Pokud máte problémy s trávením, můžete před jídlem podpořit tvorbu žaludečních šťáv tím, že si dáte pár oliv. Na našem trhu si musíte hodně vybírat, spousta oliv je dost podřadných a chuťově mají velmi málo společného s olivami, které se nabízejí ve Středomoří.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Olivová pomazánka

Na jemno nakrájená vejce nejdříve smíchejte s vyhovujícím pojidlem. Vhodný je třeba sýr žervé nebo přírodní pomazánkové máslo. Dobře posloužit může i trocha tvarohu.

 
Pomazánka s olivama

Olivy slijte, nakrájejte na menší kousky nebo plátky a vmíchejte do směsi. Já jsem si olivy posekala v robotu, protože jejich krájení na prkýnku není zas tak vděčnou záležitostí ;-)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

loolee
Je bezvadná, vajíčka do pomazánek strouhám na jemném struhadle, olivy jsem rozsekala v robotu (protože nemám doma jejich milovníky) a myslím, že když se neukecnu, tak ani nepoznají, že tam jsou. V nejhorším budu tvrdit, že to jsou houby ;-).
Lenka
Mohu se poradit o těch olivách ? Jaké třeba kupujete Vy ?
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?