Rychle / jednoduše / zdravě

Pikantní obědový kuskus salát

Díky kuskusu, který se nemusí vařit, můžete do 10 minut připravit sytý a výživný salát Pikantní koření mu navíc dodá výraznou chuť.
Obědový kuskus salát

Tento obědový kuskus salát je skvělý v tom, že tělu dodáte kvalitní celozrnnou obilovinu, spoustu zeleniny, luštěninu a ještě zdravý olej. Můžete si tedy během chvíle dopřát lehký vyvážený oběd, který obsahuje sacharidy, bílkoviny i tuky a přitom nemusíte nic vařit.

Budete potřebovat

(na 1 obědovou porci)

 • Malý šálek celozrnného kuskusu
 • 2 šálky vroucí vody
 • Arabské koření nebo pikantní arabskou směs (prodává se jako směs koření, vyberte tu bez E 621 - glutamát)
 • Kousek Červené papriky
 • 1 rajče
 • Hrst červených uvařených nebo konzervovaných fazolí v přírodním nálevu
 • Olej lisovaný za studena (druh dle chuti)
 • Další ingredience dle chuti – tentokrát jsou v salátu i olivy

Postup

 1. Celozrnný kuskus vsypte do větší misky, zalijte vroucí vodou, ochuťte kořením a nechte nabobtnat. Trvá to max 10 minut. Na správný poměr vody a kuskusu je dobré použít šálek nebo hrnek. Poměr je vždy 1 šálek kuskusu na 2 šálky vody.
 2. Mezitím, co kuskus bobtná a nás k tomu nepotřebuje, si rajčata a papriku nakrájejte na kousky.
 3. Smíchejte s hotovým kuskusem a přidejte červené fazolky, případně olivy.
 4. Na závěr můžete ještě dozdobit čerstvou petrželí nebo koriandrem a pokapat olejem lisovaným za studena, který je plný „zdravých tuků“ a v salátu je zapotřebí pro využití vitaminů rozpustných v tucích.

TIP

Kuskus saláty se skvěle hodí třeba jako lehký oběd do práce. Salát vůbec nemusíte jíst studený připravený z domova. Stačí si doma do krabičky připravit libovolnou směs (zelenina, luštěnina, olivy apod.) a pak už ji jen „na místě“ smíchat s teplým a čerstvě připraveným kuskusem. Stačí vám k tomu jen mistička a varná konvice. Kuskus se nemusí vařit, tak proč toho nevyužít...

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravý salát

Připravené suroviny na kuskus salát. Vše je záležitost chvilky ...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Simon
Ale vždyť ten jeddelnedček me1š vcelku dost dobrfd :) na tance jsem taky clihoda asi rok :) ale vzhledem k tomu, že mi rozčilovalo, že ne1m předcvičovala mamča dvouročnedho dedtka a měla lepšed břicho než je1 tak jsem musela přestat :D
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?