Rychle / jednoduše / zdravě

Papriková rýže - nápad, jak chutně využít zbylou rýži

Někdy se uvaří rýže více, než je potřeba. Tady je jedna z možností, jak ji využít.
Papriková rýže

Občas se mi stane, že rýže uvařím více, než je potřeba. Znáte to. Sice vím, že na porci stačí 60g, ale spíš to tam sypu od oka. Ze zbytku bílé řýže (kulatozrná, jasmínová, dlouhozrná) je nejlepší udělat třeba rýžovou kaši pro děti. Typ parboiled, který jsem si poslední dobou oblíbila však na kaši vhodný není. Rýže se nerozvaří a zůstává sypká, což je jinak samozřejmě výhoda. Napadlo mě tedy upravit ji tímto způsobem, kdy mi inspirací byla červená mexická rýže.

Budete potřebovat

  • Uvařenou rýži (sypký typ, např. parboiled)
  • Cibuli
  • Olivový olej
  • Žlutou nebo oranžovou papriku
  • Koření sladká paprika

Postup

  1. Na nepřilnavé pánvi orestujte na olivovém oleji nakrájenou cibuli.
  2. Po chvíli přidejte na kousky nakrájenou papriku a dál restujte. Zasypte sladkou paprikou, krátce promíchejte, aby se paprika nepřepálila a přidejte rýži.
  3. Vše prohřejte, promíchejte a máte hotovo.

Rýži můžete jíst jako přílohu, dobrá je i samotná.

Nedoporučuji tento recept připravovat z lepivé rýže, nebylo by to ono. Rýže musí být sypká, např. již zmíněná parboiled.

Rýže parboiled - v čem je jiná?

Rýže se upravuje speciálním technologickým postupem, při němž se po namáčení neloupané rýže působením vysokotlaké páry „vtlačí“ dovnitř zrna rozpuštěné vitaminy a minerální látky z povrchových vrstev, dále se pak zpracovává jako běžná rýže. Zmíněný postup má vliv na konzistenci rýže, která je kyprá a nelepí se.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Parboiled

Uvařená rýže parboiled - její výhoda je, že se nelepí.

 
Paprika na cibulce
 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?