Rychle / jednoduše / zdravě

Palačinky z ovesných vloček s česnekovo-sýrovou náplní

Ovesné vločky - naprosto báječná surovina, která má široké spektrum využití, a zvládne být klidně i výbornou palačinkou.
Ovesné palačinky

Zatímco klasické ovesné vločky si připravuji spíše na sladko s rozinkami, ořechy a skořicí, zkusila jsem jejich palačinkovou variantu naplnit pořádně česnekově a sýrově. Výborné! A k tomu ještě nějaká čerstvá zelenina k úplné spokojenosti ;-)

Budete potřebovat

 • 200g ovesných vloček (klasické nebo jemné)
 • 250-300ml mléka nebo rostlinného nápoje
 • 2 vejce
 • Sýr cottage nebo zakysanou smetanu + petržel, pažitku
 • Trochu soli
 • Česnek
 • Oblíbený sýr (dala jsem tentokrát goudu)

Postup

 1. Ovesné vločky rozemelte na mouku. Třeba v robotu.
 2. Smíchejte je s mlékem, vejci, lehce osolte a vzniklé těsto nechte chvíli odležet. Těsto by mělo být středně husté.
 3. Na nepřilnavé pánvi potřené trochou oleje smažte z obou stran palačinky. Těsto je tužší, než klasické palačinkové těsto, proto se mi samo zcela nerozlilo do slabé vrstvy po pánvi. Pomohla jsem si tedy klasickou gumovou stěrkou, kterou jsem těstu pomohla do všech stran.
 4. Pak už jen palačinky naplňte jakoukoliv slanou náplní. Sýr cottage nebo zakysanou smetanu ochuťte trochou soli, česneku, přimíchat můžete i jakékoliv na jemno nasekané zelené koření. Touto směsí potřete palačinku a posypte nastrouhaným sýrem. Výborná je také kombinace špenátu a sýra řeckého nebo balkánského typu

Pokud byste nechali těsto odležet delší dobu, pravděpodobně více ztuhne, výslednou konzistenci pak případně dolaďte ještě trochou tekutiny.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

LucieS
Výborná kombinace česneku s Cottage. Moc dobrá večeře.
Danča
Výborné, měli jsme dnes k večeři s hromadou čerstvé zeleniny ze zahrádky. Díky za recept
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?