Rychle / jednoduše / zdravě

Ořechové máslo jako zdravá pomazánka

Ořechové máslo je jedna ze zdravých variant, co sladkého namazat na chleba.
Ořechové máslo

Dostala jsem vlašské ořechy, to mě přimělo si o jejich účincích na zdraví pořádně počíst a narazila jsem na pojem „ořechové máslo“. Zaujalo mě to a hned jsem to vyzkoušela. Je to vlastně zdravá sladká pomazánka. Je samozřejmě velice výživná a kalorická, ale také se nejí po lžících ;-)

Budete potřebovat

  • Máslo
  • Vlašské ořechy (namleté, v robotu rozmixované)
  • Med

(Množství si uzpůsobte podle toho, kolik másla chcete vyrobit, já jsem na zkoušku udělala menší množství, dala jsem 100g másla, 50g ořechů a lžíci medu)

Postup

  1. Rozmíchejte máslo. Máslo musí být měkké, povolené.
  2. Vlašské ořechy namelte nebo nasekejte na jemno v robotu. Přidejte k máslu a důkladně promíchejte.
  3. Oslaďte medem.
  4. Mažte na běžné pečivo nebo celozrnný chléb.

Děti a ořechy

Toto ořechové máslo chutná dětem a je pro ně velice zdravé. Jelikož ořechy patří mezi potenciální alergeny a rizikové potraviny (plísně), zvažte jen jejich podání na základě věku dítěte a rodinné anamnézy (alergie v rodině). Díky tomu, že jsou pomleté, nehrozí zde riziko vdechnutí. Pokud se rozhodnete podat ořechy v jakékoliv formě (ořechové mléko, máslo, ořechy v moučníku) dítěti poprvé, dejte mu menší množství a ten i následující den pozorujte, jak je snáší.

TIP

Pokud chcete, aby Vaše dítě začalo chroupat třeba vlašské ořechy a mandle, ale jsou na ně dost tvrdé, namočte ořechy přes noc do vody a pak už se může vesele zobat... Jsou krásně měkké.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Zdravá ořechová pomazánka

Na poměrech ani tak nezáleží, na fotce je 100g másla a 50g pomletých vlašských ořechů.

 
Ořechové máslo

K máslu a ořechům pak jen přidejte podle chuti med. Jedna lžíce bohatě stačila...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?