Rychle / jednoduše / zdravě

Obalovaný celer - jednoduše skvělé!

Další způsob, jak jednoduše v kuchyni využít celer. Jeho chuť je po tepelné úpravě velmi jemná, stojí za vyzkoušení.
zdravý recept celer

Celer - hodnotný druh zeleniny, jehož význam vzrůstá především na podzim a v zimě, kdy je v našich zeměpisných šířkách přirozeným zdrojem vitaminů, minerálů a ochranných látek. Hodí se k přípravě polévek, omáček, salátů, pomazánek. Celer je rozhodně víc, než ten rozvařený kus zeleniny z vývaru ...

Budete potřebovat

  • Bulvu celeru
  • Těstíčko na namočení (vejce+mouka nebo hraška+voda)
  • Kukuřičnou strouhanku
  • Sůl, česnek
  • Olej

K podávání batátovou kaši, čerstvou nebo kvašenou zeleninu, domácí dresing ze zakysané smetany

Postup

  1. Střední bulvu celeru překrojte na půl a okrájejte slupku.
  2. Nakrájejte na asi centimetrové plátky. Když je celer malý, lze obalovat celá kolečka. Já ho raději překrojila napůl, aby se lépe obaloval.
  3. V mírně slané vroucí vodě celer krátce předvařte. Když ho nedovaříte, bude při skusu příliš tuhý. Rozvařený se pak zase rozpadá a špatně obaluje. Zkuste plátky vařit cca 5 minut a vidličkou zkuste, "jak to vypadá". Čím slabší plátek, tím kratší doba předvaření.
  4. Plátky celeru nechte vychladnout a obalujte je klasicky jako řízky, nebo si můžete rovnou z mouky a vejce udělat těstíčko, do kterého lze také na chuť přimíchat česnek.
  5. Obalte ve strouhance. Já jsem zvolila kukuřičnou. Je úžasně křupavá. Opečte na troše oleje vhodného ke smažení z obou stran.

Pozor, abyste plátky neudělali příliš tlusté. To jsem si vyzkoušela a fakt to nebylo ono ...

Batátovou kaši vyrobte úplně stejně jako tu bramborovou. Výborné je také smíchat brambory půl na půl s batáty.

Obalený křupavý celer pak v závěru skvěle vyladí domácí tatarka, případně dresing. Ráda dělám koprový jen ze zakysané smetany, hořčice a citronové šťávy.

TIP

Čerstvá zeleninová šťáva obsahující celer má velké uplatnění při zlepšování stavů imunity a při nemocích dýchacích cest. Mikroorganismy ji zrovna nemusí...

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Jak obalit celer

V zimě je ideální místo čerstvé zeleniny přiložit pickles - kvašenou zeleninu.

 
Co s batáty

Bramborovo - batátová kaše. To je barvička :-)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Mirka
Tohle je prostě naprosto úžasný web! děkuji za recepty!
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?