Rychle / jednoduše / zdravě

Nadýchané jablečné vafle s javorovým sirupem

Vafle jsou, podobně jako palačinky, oblíbenou snídaní především u dětí. Když jsou čerstvě upečené, z dobrých surovin a ještě vylepšené o nastrouhaná jablka, tak jsou neodolatelné.Javorový sirup jim navíc dodá lahodnou chuť.
Vafle zdravý recept

Budete potřebovat

  • 170 g mouky ( 1 hrnek 250 ml)
  • 2 vejce ( žloutky a bílky zvlášť)
  • 1 větší na hrubo nastrouhané jablko
  • 100 ml mléka (může být rostlinné či ořechové)
  • 2 lžíce javorového sirupu
  • 1 lžičku kypřícího prášku do pečiva (bez fosfátů, bio)

Postup

  1. Odďelte bílky od žloutků. Z bílků vyšlehejte sníh, který dejte na chvíli do lednice. Smíchejte žloutky, sirup, prosátou mouku, mléko, lžičku prášku do pečiva a nakonec nastrouhané jablko.
  2. Nakonec zlehka vmíchejte sníh z bílků a hned pečte vafle. Já formu vaflovače vždy pro jistotu potřu pomocí mašlovačky slabou vrstvou tuku.

Jsou velmi rychle a jednoduše připravené, přitom vypadají královsky :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Jablečné vafle zdravý recept

Nejdříve vyšlehejte žloutky s javorovým sirupem, pak přidejte mléko. Mouku můžete prosít přes sítko, vafle budou ještě nadýchanější. V dalším kroku do těsta vmíchejte oloupaná a na hrubo nastrouhaná jablka.

 
Zdravé domácí vafle

Na závěr do těsta zlehka zapracujte sníh z bílků a ihned se pusťte do pečení vaflí.

 
Domácí vafle recept

Těsto na vafle musí být nadýchané, středně husté. Na 1 čtvercovou vafli dávám 2 lžíce těsta.

 
Vafle vařilamyšička

Vytáhnout z vaflovače a ihned s nimi na talíř. Můžete je polít jogurtem, zakysanou smetanou a trochou voňavého javorového sirupu.

 
Jak udělat vafle

A pak už se jen zavolá na děti: "Vafle jsou hotové"! A nejlepší je ještě v pyžamu přiběhnout ke stolu a pustit se do nich :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?