Rychle / jednoduše / zdravě

Výborný listový špenát s bulgurem a vejcem

Co s bulgurem? A co s listovým špenátem? Tady je jeden nápad na snadné a výživné jídlo.
Co s bulgurem

Listový špenát používám v kuchyni velmi ráda. Když je možnost, koupím čerstvý, jeho zásobu mám ale i v mrazáku. Během chvíle jsem pak schopna připravit ho jako přílohu, nebo ho zamíchat do těstovin, případně rozmixovat s další zeleninou jako polévku.

Špenát se často vylepšuje rozklepnutým vejcem, případně trochou smetany, možností je více. Zkusila jsem do špenátu rozpustit kostičku žervé, která mu zároveň dodala chuť. No a jelikož jsem špenát chtěla mít na talíři hustší, využila jsem instantní jáhlové vločky, které posloužily perfektně a díky své neutrální chuti ničemu nevadily :-)

Budete potřebovat

  • Listový špenát (asi 500g, čerstvý nebo mražený,)
  • Cibuli
  • 1 kostičku žervé nebo podobného čerstvého sýra (100g)
  • Na dochucení sůl
  • asi 2 lžíce jáhlových vloček na zahuštění
  • K podávání bulgur a vařené vejce

Postup

Příprava BULGURU

Bulgur propláchněte a zalijte horkou vodou v poměru 1 díl bulguru na 2 díly vody. Ochuťte solí, bylinkami, kořením, sušenou zeleninou apod. Povařte 5 minut, nemíchejte a nechte dalších 10 minut pod pokličkou dojít. Bulgur vskákne veškerou tekutinu a změkne. Můžete ho promíchat s trochou oleje lisovaného za studena.

Příprava ŠPENÁTU

Cibuli orestujte na olivovém nebo řepkovém oleji a přidejte listový špenát. Použila jsem mražený. Pár minut poduste, přidejte kostičku žervé, 1 až 2 lžíce jáhlových vloček podle konzistence špenátu, prohřejte a nechte odležet, aby vločky vsákly přebytečnou tekutinu.

Zdravé, snadné, rychlé a výživné jídlo.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Jak připravit bulgur

Bulgur sám vstřebá veškerou tekutinu.

 
Vegetariánský oběd

Krátce podušený listový špenát a kostička žervé.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Dominika
A čím zahustit, když nemám jahlové vločky?
Mili
Vyzkoušeno již několikrát. Je to moc dobre a hlavně rychlé.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?