Rychle / jednoduše / zdravě

Květáková rýže - příloha nebo základ na "rizoto"

Dělat z květáku rýži? No to je teda nápad... A je to výborný nápad! Ocení ti, kteří mají zájem snížit příjem sacharidů, nebo jednoduše zařadit do jídelníčku více zeleniny.
Květáková rýže

Potřebujete

  • Růžičky květáku
  • Olivový olej
  • Sůl

 Postup

  1. Květák rozeberu na růžičky, ty propláchnu a osuším.
  2. Růžičky posekám v robotu na drobné kousky velikosti zhruba zrnek rýže. Pokud není k dispozici robot, dá se květák i na hrubo nastrouhat nebo posekat nožem.
  3. Do rozpálené nepřilnavé pánve dám trochu olivového oleje, květák, osolím a pár minut restuji. Dám pokličku a ještě na mírném stupni cca 3 minuty dusím. Do pánve se nepřidává žádná tekutina.

A když máte hodně velký květák a nechcete mít květákové rýže plnou pánev, můžete použít jen pár růžiček a zbytek využít třeba na tento snadný recept na květák zapečený v troubě s jogurtem a sýrem

Hotovo! Takto upravený květák lze použít všude tam, kde rýži.

Rychlé, snadné, zdravé :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Květákové rizoto
 
Rýže z květáku
 
Rýže z květáku

Základ je hotový a teď už je na každém, jak s květákovou "rýží" naloží dál. Skvělé je použít ji obyčejně jako přílohu, nebo vzít další ingredience, koření a bylinky a vyrobit z ní "rizoto" :)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?