Rychle / jednoduše / zdravě

Krupicová polévka s vejci - verze bez lepku, s pohankovou krupicí

Rychlá polévka z levných a dostupných ingrediencí. Do 20 minut na stole. Vejce jsou spolu s krupicí krátce zapražená. Díky tomu v ní neplavou rozkvrdlané cucky vajec, které někomu nevyhovují. Díky pohankové krupici je polévka bezlepková.
Krupicová polévka recept

 Ingredience

 • 200 g polévkové zeleniny - čerstvá nebo mražená (mrkev, petržel, celer, pórek, cibule, kapusta atd.)
 • 2 vejce
 • 3 lžíce pohankové krupice
 • 2 lžíce přepuštěného másla Ghí
 • 1 litr vody nebo zeleninového vývaru + další pokud je třeba
 • 1/2 lžičky polévkového koření Nesoldík
 • Sůl
 • Čerstvá pažitka nebo petrželka

 Postup

 1. V hrnci rozpustím máslo Ghí a vsypu krupici. Na středním stupni restuji několik minut, až krupice zpění. Nesmí se spálit a zhnědnout...

 2. V hrnečku si rozkvrdlám vejce a vliju je na krupici. Míchám a vše propojuji dohromady, až se vejce zdrcnou a spolu s krupicí vytvoří malé hrudky.

 3. Zaliju horkou vodou a vsypu na drobno nasekanou zeleninu. Když používám polévkovou mraženou, která obsahuje větší kusy, posekám je v malém robotu...

 4. Polévku dochutím polévkovým kořením bez soli a glutamanu (Nesodlík) a osolím podle potřeby. Vařím do změknutí zeleniny asi 15 minut.

 5. Na závěr doladím hustotu polévky a pokud je třeba, přidám ještě tekutinu. Vsypu hrst na drobno nasekané petrželky. Hotovo!

TIP č. 1

Každé polévkové koření má jiné složení i sílu. Některé obsahuje i mnoho soli...Já používám Nesoldíka, což je Davídkovo nejprodávanější koření. Je bez soli, takže jím můžete polévku ochutit i malým dětem a dosolit až podle potřeby. Nepřežeňte to ovšem s množstvím. Na tuto polévku bohatě stačí jen půl lžičky...

 TIP č. 2

Pokud jste dosud krupicovou polévku dělali z tradiční pšeničné krupice a chcete vyzkoušet tu pohankovou, jděte do toho. I když na tento recept potřebujete jen 3 lžíce, najde u vás v kuchyni uplatnění. Je z ní třeba vynikající a chutí jemná krupicová kaše.

☝️Další rychlá polévka se zeleninou? Doporučuji vyzkoušet také tuto vločkovou polévku se zeleninou

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Pohanková krupice recept

Polévku si můžete podle sebe udělat více či méně hustou. Zde na fotce je nabraná více hustě, aby na fotce vynikl její obsah.

 
Zeleninová polévka s vejci

Drobné kousky zeleniny, zapražené vejce s krupicí a vývar z Nesoldíka. Rychlovka...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?