Rychle / jednoduše / zdravě

Křehké meruňkové šátečky se Šmakounem

Z meruňkového Šmakouna lze během minuty pomocí mixéru vyrobit krém, který můžete využít na dezerty, nebo jím naplnit různé záviny či šátečky. Já jsem si ho vyladila ještě meruňkovým džemem...
Co se Šmakounem

Popravdě je to snad několik let, co jsem doma pracovala s listovým těstem. Díky vysokému obsahu tuku je křehké, výborné, co si budeme povídat... Určitě ale nepatří do běžného jídelníčku. Listové těsto rozhodně řadím do katergorie "jednou za čas". Tentokrát jsem ale jedno chlazené koupila, že udělám rychlý špenátový nebo tvarohový závin. Pak jsem si ale vzpomněla na meruňkového Šmakouna v lednici, který se obecně pyšní tím, že umí být sladkou náplní ... Abych umocnila meruňkovou chuť a dodala náplni více šmrncu, rozmixovala jsem ji navíc s pár lžícemi meruňkového džemu.

Naprosto výborné, v kombinaci s listovým těstem hříšně výborné ... ;-)

Budete potřebovat

  • 1 plát kvalitního chlazeného listového těsta (asi 280g)
  • 1 balení Šmakoun meruňka (výrobek z vaječných bílků s nízkým obsahem tuku)
  • 3 lžíce meruňkového džemu
  • vejce nebo vodu na potření šátečků
  • různá semínka na ozdobení

Postup

  1. Plát listového těsta rozdělte na 8 dílků. Takto budete mít větší šátečky.
  2. Doprostřed každého dejte kopeček šmakounové náplně. Tu si jednoduše vyrobíte tak, že tyčovým mixérem nebo v malém robotu rozmixujete celé balení meruňkového Šmakouna spolu se 3 lžícemi džemu.
  3. Spojte protilehlé cípy, spojte okraje a přimáčkněte je prsty nebo vidličkou.
  4. Na závěr šátečky 2x nahoře propíchněte vidličkou a potřete pomocí mašlovačky rozšlehaným vejcem. Můžete posypat semínky. Zkusila jsem piniová, slunečnicová a lněná.
  5. Pečte v elektrické troubě na 220 stupňů, v horkovzdušné na 200 do zezlátnutí. Trvá to 15 - 20 minut.

TIP

I u listového těsta koukejte na složení. Mělo by být ze základních ingrediencí, bez zbytečných aditiv. Lze jej sehnat i v biokvalitě.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Šmakoun recept

Šmakounové šátečky

 
Co s listovým těstem

Z 1 plátu listového těsta bylo akorát 8 šátečků. Malá pomocnice hlídala, aby vše proběhlo podle plánu ;-)

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Michellen
Děkuji za tento recept! Mám v ledničce meruňkového šmakouna a doteď jsem nevěděla, co s ním. :)
Kamila (varilamysicka)
Michellen: To je super :-) A jak se hned Šmakoun hodil, co? Lze do dát i do závinu, buchet ....Tato varianta je ale nejrychlejší ... Kamča
Jana
Tak sem se nechala inspirovat jen sem nesehnala meruňkovýho ale švěstkovýho šmakouna a je to neskutečná dobrota už jen ta samotná rozmixovaná náplň s povidlama. Nikdy drřív sem to nejedla a docela sem se toho bála :D
Šárka
Vynikající. Těsto jsem dělala podle Antonína na babiččin štrůdl. Zbytek těsta jsem zmrazila. :-) www.koření od Antonína recept. Babiččin strůdl.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?