Rychle / jednoduše / zdravě

Křehké mandlové vafle

Vafle jsou skvělý materiál pro kreativitu a použití různých základních surovin. Úžasně voňavé a křupavé mohou být i bez bílé mouky a moučkového cukru.
Mandle do těsta

Co já už se napekla druhů vaflí. Už je mám v oku a už podle konzistence a vzhledu těsta dokážu odhadnout, jaký bude výsledek. Když není správný recept, snadno se z dobrého úmyslu stane nepovedený pokus v podobě tuhé "gumové" vafle. To ale není tento případ :)

Tentokrát jsem do vaflí zakomponovala mandle namleté na jemno, které z části nahradí mouku a tuk. V receptuře tedy správně není žádné máslo ani kokosový olej, není to totiž třeba.

Na 8 vaflí potřebujete

  • 2 vejce ( použila jsem typ 0 )
  • 70 g jemně mletých mandlí nebo mandlové mouky
  • 100 g jemně mleté špaldové mouky (podobná hladké)
  • 2 lžíce sypkého sladidla ( použila jsem nerafinovaný třtinový cukr, dalšími možnostmi je kokosový cukr, xylitol atd.)
  • 200 ml mandlového mléka ( použila jsem bio neslazené, je možné dát jinou podobnou tekutinu)
  • 1 zarovnanou lžičku bio kypřícího prášku do pečiva

Postup

  1. Mandle si v robotu umelu na jemno. Možné je také koupit mandlovou mouku. Vejce rozdělím na bílky a žloutky, z bílků ušlehám sníh.
  2. Žloutky vyšlehám se sladidlem a promíchám s ostatními ingrediencemi. Nakonec jemně zakomponuji sníh.
  3. Rozpálený vaflovač mašlovačkou potřu olejem a plním pomocí lžíce. Na jednu čtvercovou vafli dám 3 lžíce směsi. Přiklopím víko a nechám péct do zlatova. Kontrolka na vaflovači by měla napovědět, kdy je hotovo.

Do vaflí je nejlepší pustit se hned, kdy jsou křupavé. Na talíři jsem je doplnila o bio bílý jogurt decentně oslazený javorovým sirupem a několik plátků čerstvých zralých broskví.

Ať si pochutnáte! :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Mandlové vafle

Vafle jsou po upečení křupavé, je dobré je zdobit až na talíři těsně před konzumací, aby díky vlhkosti jogurtu či ovoce nezměkly.

 
Domácí vafle recept

Vafle mohou být zdravou snídaní nebo také nezdravou kalorickou bombou. Je velký rozdíl mezi lžící nutely a lžící jogurtu jemně oslazeného medem nebo javorovým sirupem.

 
Vafle recept

Snídaně, která vypadá slavnostně, její příprava je přitom nenáročná.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?