Rychle / jednoduše / zdravě

Jablečné tousty se sýrem - skvělá kombinace

Toustovač si občas zaslouží zapéct něco zajímavějšího, než jen sýr a šunku ....
Zdravé tousty

Toustovač si občas zaslouží zapéct něco zajímavějšího, než jen sýr a šunku :) Klasické jablečné tousty se dělají jen s máslem, jablky a skořicovým cukrem. Vyrobíte si v toustu vlastně takovou štrůdlovou náplň. V této verzi jsem ale vynechala skořici a dala plátek sýra, který se k ostatní sladké náplni fakt výborně hodí. Jablečné plátky uvnitř toustu lehce povolí, ale toust nerozmočí, proto zůstane báječně křupavý.

Budete potřebovat

  • Toustový chleba (může být i ten s celozrnnou moukou)
  • Máslo
  • Plátkový sýr (rozhodně ale NE ten taveňák, co je zabalený na plátky)
  • Sladší jablko (nakrájela jsem na jemné malé plátky)
  • Rozinky (lze vynechat)
  • Trochu přírodního cukru na jablka (dle potřeby)

Postup

  1. Rozinky si na chvíli namočte do horké vody, aby povolily a byly v toustech měkké. Pokud je nemusíte, tak je klidně vynechte.
  2. Jablko zbavte slupky a jádřince a nakrájejte na tentké malé plátky. Někdo jablko do toustů strouhá na hrubo, to se ale více hodí spíše do čistě jablečných toustů se skořicí bez sýra.
  3. Tousty namažte máslem, položte plátky jablek, pár rozinek, překryjte plátkem sýra a přiklopte.
  4. Zapečte v toustovači.

A jen tak pro formu a připomenutí – V toustových chlebech jsou, co se týče složení, velké rozdíly. Čím kratší složení, tím méně aditiv, tím lépe ...A když byste na to chtěli jít ještě zdravěji a koupit třeba celozrnný "tousťák", tak některé se jmenují „tmavé“ a na to pozor. Mnohdy to znamená, že jsou stejně z bílé mouky, v lepším případě obsahují pár procent nějakých vloček. Tu tmavou barvu však dělá koření, případně barviva. Takové toustové chleby pak mají divnou kořeněnou pachuť, aspoň já to tak vnímám.

Ať žije toustovač a dobrou chuť :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Jablečné tousty

Příprava ...

 
Jablečné tousty se sýrem

Že se kombinuje sýr s ovocem je celkem běžná věc. K jablkům jsem si přihodila ještě nějaké rozinky ...

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Andrea
Výborné :)
Johannah
Drive a car around a little? Pay less.? This excellent website has got hassle-free methods to paying lower vehicles insurance rates. Check it out and see how much you can sat.oFreeAuveInsuranceSecrets.?om
Bára
Tak tohle by mě skutečně nenapadlo. Jak jsem viděla úvodní fotečku, hned jsem věděla, že je MUSÍM zkusit. Děkuji
Lennie
Vyborny recept,mohla bych poprosit o radu,jaky celozrnny toustovy chleba koupit,znacku?dekuji
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?