Rychle / jednoduše / zdravě

Halušky s bryndzou, špenátem a čerstvými bylinkami

Když to přeženete s porcí, tak jsou halušky docela těžké jídlo. Proto je občas kombinuji se zeleninou, která celé jídlo odlehčí. Zrovna špenát se k bryndze hodí skvěle.
Halušky recept

Mnoho lidí kupuje halušky jako polotovar. Lze je sehnat v prášku, hotové vakuované nebo v pytlíku mražené. Nejlepší a nejlevnější variantou je ale udělat si halušky doma. Stačí mít moučné brambory, mouku, sítko na halušky a určitě se povedou.

Budete potřebovat

  • HALUŠKY
  • Na špenát - listový špenát čerstvý nebo mražený,cibuli, polentu na zahuštění, trochu smetany nebo mléka, sůl, případně 1 stroužek česneku
  • BRYNDZU (dala jsem 2 balíčky, celkem tedy 300g)
  • 1 kelímek bílého jogurtu
  • K podávání čerstvé bylinky

Postup

  1. Připravte si domácí halušky. Není to nic složitého.

  2. Příprava domácího špenátu Na oleji si orestujte nakrájenou cibuli, přidejte listy špenátu, ochuťte a míchejte. Aby měl špenát hutnější konzistenci, přidejte k němu lžíci instantní polenty, která ho zahustí. Špenát lze ke konci zjemnit trochou smetany, pokud požadujete hladkou konzistenci, projeďte ho tyčovým mixérem, jak jsem to udělala já.

  3. Horké halušky smíchejte s bryndzou a bílým jogurtem. Pokud by nebyly vláčné, můžete přidat pár lžic vody, ve které se vařily halušky.

  4. Smíchejte se špenátem, nebo špenát dejte jen navrch a bohatě ozdobte čerstvými bylinkami. Například pažitkou a majoránkou.

TIP

Mladší dcera halušky nechtěla, bryndza jí nechutnala. Z připraveného a rozmixovaného špenátu jsem jí tedy operativně vyrobila krémovou špenátovou polévku. Naběračku špenátu jsem dala do menšího rendlíku, přidala žloutek, zjemnila smetanou a pochutnala si ;)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Bryndza

Pravá nepasterizovaná ovčí bryndza.

 
Jak udělat špenát
 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?