Rychle / jednoduše / zdravě

Grilovaný Halloumi s restovanými voňavými rajčaty

Pár minut u pánve, jejichž výsledkem je opravdový chuťový zážitek.
Grilovaný sýr

Halloumi je polotvrdý sýr, který se vyrábí převážně na Kypru. V originálu obsahuje kozí a ovčí mléko, v průmyslové výrobě se však přidává také kravské. V Řecku bývá oblíbený v kombinaci se sladkým ovocem. Ke grilování a opékání je vhodný proto, že se neroztéká. Je s ním tedy minimum práce a je výbornou volbou pro rychlou kuchyni.

Budete potřebovat

  • Halloumi (řecký sýr vhodný k opékání)
  • Rajčata
  • Rukolu (nebo jakoukoliv jinou zeleninu)
  • Olivový olej
  • Na dochucení - bazalku, sůl, česnek

Postup

  1. Sýr "Halloumi" ogrilujte nebo z obou stran krátce opečte na grilovací pánvi za pomoci pár kapek olivového oleje.
  2. Rajčata nakrájejte na větší kusy, menší rajčata stačí překrojit na půl. Orestujte je krátce na pánvi na olivovém oleji, míchejte. Ke konci ochuťte prolisovaným česnekem a bazalkou. Lze použít čerstvou i sušenou.
  3. Dále už na talíř naservírujte ostatní přílohy podle toho, zda jídlo připravujete k obědu či večeři. Mně k tomu sedla štiplavá rukola, opečená topinka nebo bagetka také není marná.

TIP

Opečený sýr halloumi můžete spolu se zeleninou a dresingem zamotat do tortilly nebo pita chleba.

Pozor, návykové ... :)

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?