Rychle / jednoduše / zdravě

Gorolská pomazánka z bílé ředkve - rychlá a zdravá svačina

Jednoduchá a rychlá pomazánka, jejíž základ tvoří svěží bílá ředkev. Pomazánka je hutná, dochucená originální směsí ze sušené zeleniny a bylinek. Na žitném chlebu perfektní výživná svačina.
Co s bílou ředkví

Bílou ředkev kupuji ráda. Nevyhovuje mi ale chroupat ji syrovou "jen tak". Buď ji nakrájím na hranolky a opeču na grilovací pánvi jako přílohu, nebo ji nastrouhám a připravím pomazánku. Nejraději mám tuto jednoduchou "gorolskou".🙂

Ingredience

  • 200 g na hrubo nastrouhané bílé ředkve
  • 160 g žervé nebo přírodního smetanového sýra
  • 2 lžičky koření do pomazánek Gorolská směs
  • Sůl
  • Citronová šťáva
  • Jarní cibulka na ozdobu

Postup

  1. Ředkev nastrouhám na hrubo. Trochu ji osolím a nechám na sítku pustit vodu. Důkladně ji několikrát promačkám rukou tak, aby se co nejvíce zbavila vody.
  2. Ředkev smíchám se žervé, Gorolskou směsí a dochutím solí a citronovou šťávou. Nechám chvíli odležet, aby bylinky změkly a chutě se propojily.
  3. Mažu na chleba, bagetku nebo různé křupavé chlebíky a ozdobím jarní cibulkou. Hotovo!

 TIP č. 1

Někdy pomazánku používám i jako zajímavé občerstvení a mažu ji na jednohubky. V tom případě do ní dávám ještě na jemno nastrouhaný sýr, který ji ještě více zhutní. Každou jednohubku pak ozdobím nasekanou pažitkou.

 TIP č. 2

V tomto receptu jsem poprvé pomazánku dochutila moderní originální směsí koření s názvem Gorolská směs, která je primárně určená k dochucení pomazánek, dresinků a bylinkového másla. Skvěle sedí také na rybách nebo v kuskusu. Takže taková moderní šmrncovní "dochucovačka", kterou se vyplatí mít v zásobě.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Co s bílou ředkví

Základem skvělé konzistence pomazánky je vymačkat co nejvíc nastrouhanou ředkev tak, aby se zbavila vody.

 
Pomazánka z ředkve

Pomazánka je hezky mazlavá a kompaktní.

 
Bílá ředkev recept

Gorolské koření je speciální směs, která se perfektně hodí právě do pomazánek. Skvěle dochutí a vzhledově pozvedne. Kupuju ji tady.

 
Pomazánka gorolská směs

Perfektně se maže na jakékoliv pečivo nebo křupavé knackebroty.

 
Bílá ředkev recept.

Namazaná na kváskovém chlebu.

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?