Rychle / jednoduše / zdravě

Fit pomazánka z cottage a okurky

Jednoduchá nízkokalorická pomazánka s vysokým obsahem bílkovin a svěží okurkou. S malým fíglem má skvělou konzistenci a perfektně drží na křupavých chlebech.
Fit pomazánka

Když nemám chuť chroupat nakrájenou okurku na talíři, zakomponuji ji do sýra cottage, ochutím a hned je co mazat na různé chlebíky.

Okurku je potřeba vymačkat, jinak by do sýru pustila vodu a výsledek by šel sníst leda lžičkou.🙂

 Ingredience

  • 1 kelímek sýru cottage
  • 1/2 okurky
  • Olivový olej
  • Sůl, pepř
  • Loupané konopné semínko

Postup

  1. Okurku oškrábu, nebo ji nechám neoloupanou a jen pořádně omyju. Nastrouhám ji na jemno a dám do sítka. Rukou nebo lžící ji vymačkám a zbavím vody. Vodu pak vypiju.
  2. Vymačkanou okurku už jen smíchám se sýrem cottage, zakápnu olivovým olejem a dochutím solí a pepřem. Tuto "základní chuť" lze dále vyladit bylinkami, česnekem atd.
  3. Ihned mažu na knackebroty či křupavé celozrnné rýžové chleby obohacené o další obiloviny jako quinoa, amaranth atd.
  4. Na talíři posypu mletým konopným semínkem. Hotovo!

☝️Konopná semínka můžete využít také v této avokádové pomazánce s řeckým jogurtem.🙂

Ať vám pomazánky chutnají! 🙂

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Sýr cottage pomazánka

Tento cottage sýr je bez laktózy. Jen, že se dá běžně sehnat, když by někdo potřeboval.🙂 Okurka je nastrouhaná na jemno a vymačkaná.

 
Pomazánka s okurkou

Cottage sýr stačí doplnit o olivový olej, sůl a pepř a hned je jeho chuť výrazná...

 
Co se sýrem cottage

Tato pomazánka mně nejvíce chutná na různých křupavých chlebech. Skvělé jsou "kulaté" žitné knackebroty nebo tyto bezlepkové celozrnné rýžové chleby s quinoou.👍

 
Konopné semínko recept

Na talíři ještě chlebíky vytuním loupanými konopnými semínky. Mají příjemnou sladkou chuť a jsou zdrojem nenasycených mastných kyselin.👍

 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?