Rychle / jednoduše / zdravě

Dušený losos s rýží

Jak připravit chutnou rýži bez práce a lososa, který bude jemný a nevysušený.
Ryba pro děti

Tento recept berte jako inspiraci na to, jak lze připravit chutnou rýži bez práce a lososa, který bude jemný a nevysušený.

Tuto mističku jsem vyfotila v období, kdy dceru absolutně nězajímaly nějaké kašičky či "mišmaše". Chtěla vědět, z čeho jídlo je, ráda ochutnávala samotnou rýži a samotného lososa, který u nás fakt "jede" :-)

Budete potřebovat

  • Filet lososa
  • Rýži (parboiled, basmati apod, pokud chcete spíše lepivou, tak vyberte kulatozrnnou)
  • Olivový olej + kousek másla
  • Vodu
  • Zeleninové ochucovadlo pokrmů na dochucení rýže, případně "zelené koření"

Postup

  1. Rýži upečte podle TOHOTO návodu v troubě. Nic se nepřipálí, nic nemusíte hlídat, tento postup šetří váš čas.
  2. Filet lososa duste pod pokličkou v troše vody, do které rozpustíte kousek másla a pár kapek olivového oleje. Dle věku dítěte můžete filet lehce osolit. Tento postup se mi velice osvědčil a tato úprava ryby je rozhodně zdravější, než pečení či smažení.
  3. Duste do změknutí, cca 15 minut. Losos by měl pořád plavat v troše tekutiny. Tu pak můžete použít na zakápnutí a ochucení rýže.

Nejšetrněji a nejzdravěji lze rybu připravit nad párou nebo dušením.

Losos patří mezi ryby, které jsou vhodné pro malé děti. Z důvodu možného obsahu nežádoucích látek nejsou pro nejmenší děti vhodné velké dravé ryby, jako např. žralok, mečoun, štika, candát apod.

Obecně se ryby doporučuje zařazovat do jídelníčku dětí až od 1 roku, u dětí ohrožených alergiemi až od 2 let, některé zdroje uvádí až od 3 let.

Případné nejasnosti se zavedením ryb do jídelníčku dítěte konzultujte se svým pediatrem.

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

Jeanni
Výborné, moc děkuju. Ryby moc neumím vařit, ale tohle je jednoduchá rychlovka a skvěle chutnala. I synkovi, který toho jídla moc nesní. :-)
Marge
I dont see a Kazoo or Bambam in there so with out a divnmutiie side kick I think your shark jumping is at bay. BTW I will have Mondays free and am up for a day beach run with my dogs. Not actually running but more walking, once we get there and all.
 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?