Rychle / jednoduše / zdravě

Domácí sypké "Granko"

Vyrobit si domácí sladký kakaový prášek s drobnými granulkami je extra jednoduché. Na teplé kaši je lahodný.
Domácí Granko recept

Hlavní výhodou domácí přípravy je možnost zvolit kvalitní suroviny v bio kvalitě, druh a množství sladidla, a tím pádem i kalorickou hodnotu.

Občas se někde objeví recept na výrobu domácího kakaa, kde jsou základními ingrediencemi běžně známé holandské kakao a moučkový cukr.

Já jsem si zvykla kupovat přírodní nealkalizovaný kakaový prášek v biokvalitě, jehož chuť je nesrovnatelně lepší. Ráda ho přidávám také do těchto fazolových brownies bez mouky

Domácí Granko je možné připravit si do dózy do zásoby, mně ale vyhovuje připravit menší množství do skleničky. Dávkuji lžící. Ten správný poměr si každý musí vyladit sám. Někdo preferuje sladší chuť, jiný zase více hořkou variantu.

Zkuste dát na 2 lžíce kakaa 3 lžíce sypkého sladidla a uvidíte.🙂

Ingredience

  • Bio kakaový prášek (100%, nealkalizovaný)
  • Sypké sladidlo dle preferencí (Třtinový cukr, sušená třtinová šťáva, kokosový cukr, xylitol atd.)

 Postup

  1. Kakaový prášek (pro začátek 2 lžíce) dejte do větší misky a postupně a důkladně promíchávejte s preferovaným sladidlem (zkuste 3 lžíce).
  2. Otestujte chuť a pokud vyhovuje, můžete připravit dvojitou dávku.
  3. Vzniklé domácí Granko přesypte do skleničky nebo menší dózy a pak už jen používejte na kaše, do palačinek či na lívance se zakysanou smetanou.

☝️Já bych si trochu poprášila třeba tyto pohankové lívance s dušenými hruškami.👍

P.S.: Jo a kdyby vám přišlo to množství granka na té fotce velké, tak je to jen optický klam. Ta miska je malá...😀

Jak dodáte receptům božskou chuť, za kterou vás budou na rukou nosit? 🙂 Díky nejvoňavějšímu koření, co znám. Můžu jen doporučit! 💛 Já ho nakupuji ZDE: Koření od Davídka - koření bez soli a glutamátu.


Domácí kakao

Struktura domácího Granka závisí na použitém sladidle. Čím je struktura sladidla hrubší, tím je výsledná směs zrnitější.

 
Domácí granko recept
 

Uvařeno? Vyfoceno? Ukažte! 🙂  Označte ve Stories můj instagramový profil @kamilametzova.cz a hned se o tom dozvím. Nebo napište komentář. Vaše Kamila.

Nové recepty každý měsíc do e-mailu?

 Vyzkoušeli jste? Chcete k receptu něco dodat?